Zavrieť

Porady

Nástup na služobnú cestu

Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s jednou nejasnosťou. V pondelok nastupujem na služobnú cestu. V práci máme pohyblivú pracovnú dobu, ale medzi 8:00 a 14:00 je oficiálny čas, kedy tu musíme byť, ostatné si volíme sami. Ak chcem odísť v tomto čase, musím mať priepustku u šéfa. Nástup na služobnú cestu mám o 10:00 a služobná cesta pokračuje ešte 5 dní. Musím prísť medzi 8:00 a 10:00 ešte do práce alebo dá sa to nejakým zákonom obísť? Niečo ako príprava na SC alebo niečo podobné?? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi len od toho ako si to dohodnes vo firme.
    Ak vsak mate od 8,00 povinny nastup do prace a tvoja SS trva az od 10,00, mala by si od 8,00 do 10,00 riadne pracovat.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Prosím o vyjadrenie:
    Dohodár má v zmluve dohodnuté, že mu budú preplácané cestovné náhrady na pracovné cesty. Miesto výkonu práce je miesto firmy. Chodí do školy v inom meste ako má bydlisko aj ako je sídlo firmy.
    Môže mať začiatok pracovnej cesty z miesta školy a ukončenie v mieste bydliska?
    Poprípade, musí to byť uvedené v zmluve?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zlata Pozri príspevok
    Prosím o vyjadrenie:
    Dohodár má v zmluve dohodnuté, že mu budú preplácané cestovné náhrady na pracovné cesty. Miesto výkonu práce je miesto firmy. Chodí do školy v inom meste ako má bydlisko aj ako je sídlo firmy.
    Môže mať začiatok pracovnej cesty z miesta školy a ukončenie v mieste bydliska?
    Poprípade, musí to byť uvedené v zmluve?
    Zamestnávateľ môže určiť začiatok aj koniec pracovnej cesty ako hociktoré miesto alebo mesto. Takže môže mu nariadiť, že PC začína v mieste, kde má školu.

    Je tu ale iný problém - pracovná cesta v zmysle zákona o cest. náhradách je akýkoľvek výkon práce mimo miesta výkonu práce. Kde má miesto výkonu práce - teda kde je jeho stále pracovisko? AK je to sídlo firmy, tak sa nejedná o pracovnú cestu, ale o riadny výkon práce. Nemôže mať miesto výkonu práce neurčené a chodiť do práce ako na pracovnú cestu.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Chobot Pozri príspevok
    Zamestnávateľ môže určiť začiatok aj koniec pracovnej cesty ako hociktoré miesto alebo mesto. Takže môže mu nariadiť, že PC začína v mieste, kde má školu.

    Je tu ale iný problém - pracovná cesta v zmysle zákona o cest. náhradách je akýkoľvek výkon práce mimo miesta výkonu práce. Kde má miesto výkonu práce - teda kde je jeho stále pracovisko? AK je to sídlo firmy, tak sa nejedná o pracovnú cestu, ale o riadny výkon práce. Nemôže mať miesto výkonu práce neurčené a chodiť do práce ako na pracovnú cestu.
    Super, vďaka!!! Tak som to chápala aj ja.
    (Miesto výkonu práce má sídlo firmy a na pracovnú cestu je vysielaný z miesta školy alebo bydliska na uplné iné miesto ako je sídlo firmy)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zlata Pozri príspevok
    Super, vďaka!!! Tak som to chápala aj ja.
    (Miesto výkonu práce má sídlo firmy a na pracovnú cestu je vysielaný z miesta školy alebo bydliska na uplné iné miesto ako je sídlo firmy)
    Tak potom takto je to v poriadku.

    Nástup na služobnú cestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.