Zavrieť

Porady

výška platu a počet odrobených dní

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či je normálne, že čistá mzda je skoro tá istá - rozdiel 2-3 eurá, aj keď odpracujem 20 dní alebo 22 dní. Nie som platená hodinovo, ale aj keď mám mesačný plat, dostanem rovnako či robím 160 alebo 176 hodím?
veronikasad Keď odrobíš 160 hod. "neprotestuješ", že si dostala veľa ?
Pri hodinovej min.mzde by si mala hrubú mzdu 323,68€, pri mesačnej dostaneš 352€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak máš mesačný plat, výška čistej mzdy je rovnaká - bez ohladu na počet pracovných dní v kal.mesiaci, ak v danom mesiaci nemáš čerpanie dovolenky alebo prekážky v práci. Dovolenka alebo prekážka v práci je platená priemerným zárobkom, preto výplata je spravidla o pár € vyššia (ale môže byť aj nižšia)

    Porovnanie pre rok 2014 pri I. stupni náročnosti :
    hod.mzda = 248 prac.dní + 13 sviatkov x 8 x 2,023 = 4224,024€
    mesač.mzda = 352 x 12 = 4224,00€
    Naposledy upravil veronikasad : 20.06.14 at 14:37

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK máš mesačný plat, na odpracovaných hodinách nezáleží.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hankabenesova ďakujem, moc ste ma nepotešili, pretože sa vo výrobe narobím ako kôň, asi vedia, prečo nám nedali hodinovú mzdu ...
    Tweety vo výrobe u robotníkov by nemala byť mesačná
    veronikasad Pokial nerobíš nadčasy, ktoré by boli do 150 hod. súčasťou mesačnej mzdy, v ročnom priemere je úplne jedno, či máš mesačnú alebo hodinovú mzdu, nie si o nič ukrátená. Možno trochu pri sviatkoch, lebo pri mesaačnej mzde sú súčasťou mzdy a pri hodinovke sú platené priemerným zárobkom (ten býva vyššá len ak máš navyše odmeny alebo nadčasy)
    hankabenesova a je to niekde "ošetrené"?
    Tweety v ZP
    veronikasad Majka (tweety) prečo by nemala byť mesačná mzda?
    veronikasad Doplnila som odpoveď - porovnanie ročnej mesačnej a hodinovej mzdy
      zbaliť

    výška platu a počet odrobených dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.