Zavrieť

Porady

Colný úrad - oznamovacia povinnosť

Čavte poradaci!
Chcem sa spytať-chcem v svojom obchode predavať alkohol, stači to nahlasiť na colny úrad alebo musím čakať aj na odpoved od CU?
Priklad: V piatok pošlem doporučene poštou dokumenty na oznamenie o predaji a už v pondelok možem predavať alkohol?Alebo musím čakať pokial mi pride odpoved z colneho úradu?
Dakujem pekne za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alda1 je offline (nepripojený) Alda1

    Alda1
    potrebuješ potvrdenie a pridelenie povolenia na predaj alkoholu. Zároveň potom musíš viesť evidenciu príjmu a výdaja alkoholu podľa skladových zásob, ale chvalabohu od marca sa už nemusia tlačivá posielať na colný úrad, len ich treba mať v prevádzke pripravené, keby prišla kontrola.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Alda1 Pozri príspevok
    potrebuješ potvrdenie a pridelenie povolenia na predaj alkoholu. Zároveň potom musíš viesť evidenciu príjmu a výdaja alkoholu podľa skladových zásob, ale chvalabohu od marca sa už nemusia tlačivá posielať na colný úrad, len ich treba mať v prevádzke pripravené, keby prišla kontrola.
    Dakujem za info: to znamena že pokial nedostanem to potvrdenie tak nemožem alkohol predavať?
    Ako dlho to asi trva pokial mi to potvrdenie pošlu?Da sa to nejako urychlit?
    a čo sa tyka tej evidencie:ako to mam viesť celkom som to nepochopil.
    prijem alkoholu može byť faktura a vydaj?cenna uzavierka?alebo ako?
    Je na to nejaky formular kde sa to zapisuje?
    Diki za info

    PS:Ja nemam sklad teda ako to mam viesť? mam len predajnu.

    Colný úrad - oznamovacia povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.