Zavrieť

Porady

Pohľadávky a záväzky

Čo dávate do záväzkov a pohľadávok? Aj faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Ale SW mi vypisuje, že napríklad do záväzkov idú všetky záväzky, ktoré nie sú zaradené do prijatých faktúr. A obdobne je to aj u pohľadávok. A ani mi tam vystavené a prijaté faktúry neprenáša.

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Možno to systém berie ako ostatné záväzky a pohľadávky, čiže mimo faktúr. Lebo keď si dám tlač knihy záväzkov, tak tam nemám faktúry, ale keď si dám tlač stavu záväzkov a pohľadávok, tak tam faktúry sú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Polly404 Pozri príspevok
    A čo okrem faktúr tam treba dať? Aj mzdové listy? Čo ešte?
    Mzdové listy nie sú ani záv., ani pohľadávky.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    interný doklad s rozúčtovanými mzdami je niečo iné ako mzdový list zamestnanca.

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Netuší niekto, ako mám prinútiť SW, aby mi dával faktúry a všetko, čo treba do knihy záväzkov a knihy pohľadávok?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Vydané fa v sume 3000,- uhradené fa vydané v sume 2000,-- pohľadávky =
    1000,--
    Záväzky sú všetky NEZAPLATENÉ došlé fa, mzdy zamestnancov, odvody do poisťovní za zamestnancov aj SZČO, DÚ poplatky voči napr. mestu.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    tlačíte každý jeden zaevidovaný záväzok, napr. aj odvody do SP, ZP, alebo len zoznam trebás každý štvrťrok? dik

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    sybila3 Pozri príspevok
    tlačíte každý jeden zaevidovaný záväzok, napr. aj odvody do SP, ZP, alebo len zoznam trebás každý štvrťrok? dik
    Vytvorené závazky tlačim všetky - ukladám ich podľa čísla a ak si spravíš aj číslovanie podľa druhov / mzdy, leasing, dph, poistné, úroky z omeškania, poistky auto....../ tak ich zakladám aj rozdelene podľa druhu- samozrejme číslovaním postupne od 1 po xxxx. Knihu záväzkov a pohľadávok tlačim / súhrn/ len pri uzávierke roku - pre kontrolu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    netlačím nič (načo míňať toner, papier.....)
    existuje aj PDF (alebo iný súbor)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.