Zavrieť

Porady

Mzdové dokumenty - archivácia

Dobrý deň,

viem, že mzdový list sa má archivovať 40 rokov, resp. 70 rokov od narodenia zamestnanca.

Problém mám, že zamestnávateľ sa rozhodol, že nebude vytláčať dochádzky zamestnancov. Vraj mu to stačí len v elektronickej forme.

Ja tvrdím, že dochádzkový list musí byť vytlačený podpísaný a pod. . Ak by stačilo elektronickou formou, ako potom dokážeme keď nám padne program a aj archivácia ( zamestnávateľovi nerobí problém, že archivácia záloh dobre nefunguje vo firme ) ? Napríklad inšpektorát práce vyžaduje dochádzku, ale vždy som ju dávala v tlačenej forme a nie v elektronickej. :-( Tak naozaj neviem či stačí tá elektronická forma dochádzky.

Chcela by som preto Vás požiadať či náhodou niekto nevie podľa akého zákona a paragrafu sa vyžaduje tlač dokumentov, resp. archivácia?

ďakujem

mimi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    V zákone nie je stanovená forma, v priloženom článku píšu o možnosti : písomnej formy, elektronickej aj oboch súčasne
    http://www.google.sk/url?sa=t&source...vob2UW9MZJl_Yw

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    mimi, drobeceva, vieraaaa, rodina1, Zdenka175, Danielle369, terezamaria
    7

    mimi je offline (nepripojený) mimi

    mimi
    ďakujem za odpoveď a za link :-)

    mám veľmi rada viac možnosti...keď aj tak pri kontrole bude treba všetko vytlačiť, lebo inšpektorát práce veru ani náhodou nebude pozerať do počítača. :-)

    mimi je offline (nepripojený) mimi

    mimi
    Tak ja by som to tiež vytláčala, ale mám to zakázané... mám šetriť papierom :-(

    Mzdové dokumenty - archivácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.