Zavrieť

Porady

tlačenie prezentacie z PP

mám tu jeden problém.. potrebujem vytlačiť podklady z power pointu..... proste 6 alebo 9 celych slidov na A4..... ale potrebujem, aby sa to dalo čítať.... ja jednoducho NEchcem medzi slidami také obrovské medzery a také široké okraje.....

da sa to nejako zredukovať? hmm?

VDAKA za odpovede.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Tlač z PP neviem či by sa dala tak špeciálne nastaviť. Ale možno by ti pomohlo ak by si si to čo chceš tlačiť uložil na disk a potom napríklad vo Worde upravil pre tlač.

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    Na disku to uložené mám.........

    ale je toho tak 300 slidov...... a to sa mi teda upravovať nechce......

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V PP si predsa môžeš nastaviť rozmery strany.
    V hornej nástrojovej lište klikni na Súbor, rozbalí sa ti menu, kde nájdeš Nastavenie strany... Tam si zvolíš Veľkosť snímok - rozmer papiera (pri Vlastná si zadáš svoje), či na šírku alebo výšku a tiež číslovanie stránok.

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    To som taktiež už skúšal.... ale nech tam dám akýkoľvek rozmer........
    ten pomer tam ostane....... proste stále rovnako široké medzery medzi snímkami......... a zbytočne.,.......

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    mám tu jeden problém.. potrebujem vytlačiť podklady z power pointu..... proste 6 alebo 9 celych slidov na A4..... ale potrebujem, aby sa to dalo čítať.... ja jednoducho NEchcem medzi slidami také obrovské medzery a také široké okraje.....

    da sa to nejako zredukovať? hmm?

    VDAKA za odpovede.....
    Ak tlačíš z PP, tak je tam niekoľko možností na výber. Predpokladám, že si vyberal z možností, ktoré ti ponuka hneď prvé tlačové dialógové okno, a to v okienku "Tlačiť", kde máš na výber Prezentáciu, Podklady, Poznámky alebo Prehľad. Ty, aby si si mohol vytlačiť viac prezentácií na stranu si asi zvolil Podklady, vtedy ti umožní vedľajšia funkcia Podklady - Snímok na stranu vytlačiť viac snímok na stranu. Pokiaľ to tlačíš z tejto funkcie, tak ti ale snímky vytlačí s orámovaním a veľkou medzerou medzi snímkami.

    Skús v tom menu vybrať Prezentáciu a potom klikni vpravo hore na na tlačítko Vlastnosti. Zobrazí sa ti ďalšie dialógové okno, kde sa nastavujú ďalšie funkcie tlače (to je nastavenie už tlačiarne, nie PP) a tam skús nájsť, či ti tlačiareň neponúkne niekde v možnostiach tlač viac strán na hárok. Tam si zvoľ 6 alebo viac strán a vytlačí ti to bez toho orámovania. Presnú cestu ti už nepopíšem, lebo navigácia v menu tlače závisí od typu tlačiarne, každá to môže mať iné.

    tlačenie prezentacie z PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.