Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva alebo zmluva o prevode vlastníckeho práva k bytu

Dobrý deň, prosím aký má byť správny názov zmluvy pri predaji bytu? Kúpna, alebo zmluva o prevode vlastníckeho práva k bytu ? Aký je v tom rozdiel?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Názov je nepodstatný, zmuva sa posudzuje podľa obsahu.
    Ak ide o klasický prevod medzi občanmi resp. firmou, tak kúpna zmluva.
    marions Ďakujem veľmi pekne

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Spracoval som pre seba 4 kupne zmluvy na byty a rodinny dom s nazvom "KUPNA ZMLUVA". Zakladovanie na katastri nehnutelnosti bolo vzdy bezproblemove.
    Mozu sa pouzivat oba terminy, aj ked spravnejsie by malo byt zmluva o prevode vlastnictva bytu podla § 5 zakona o vlastnictve bytov a nebytovych priestorov.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Napíšem ti to tak, aby si pochopil.....
    Mám kladivo, sused nie.
    Prevod vlastníckych práv - to kladivo mu dám. On má kladivo, ja nie. Mám veľké guľové.......A on je spokojný.
    Kúpna zmluva. - to kladivo mu predám. On má kladivo, ja mám prachy. A obaja sme spokojní.
    Ice dive no neviem či je to dostatočné vysvetlenie.... to prvé sa skôr hodí na darovaciu zmluvu... lebo ja som podpisoval zmluvu s developerom o prevode vlastníckych práv k bytu a normálne tie práva previedol na katastri až po tom čo mu pípla sms o úhrade peňazí....a kataster to tiež normálne zobral... t.j. ja nevidím rozdiel pri kupnej zmluve a zmluve o prevode vlastnickych prav...
    misoft Tiež pravda. Ale ten hore to nenapísal podrobne, takže nevieme wo co go!

    Kúpna zmluva alebo zmluva o prevode vlastníckeho práva k bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.