Zavrieť

Porady

Existuje živnosť na písanie článkov?

Dobrý deň,
poraďte mi prosím Vás...chcem písať články pre jeden portál a chcú aby som im vystavoval faktúry s textom ,,príprava redakčného materiálu,,...lenže chcú aby som im to vystavolal na základe nejakej živnosti,nechcú zmluvu podľa autorského zákona kvôli platbám do fondu a administratíve naviac...mám živnosť na reklamné služby ale to nepasuje..existuje nejaká živnosť na písanie článkov pre web portál alebo sa to musí podliehať autorskému zákonu?
prosím o odpoveď
Robo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    da.nie.la je offline (nepripojený) da.nie.la

    da.nie.la
    Preco to nepasuje do reklamnych a marketingovych sluzieb?
    Vsak v tych clankoch mozte propagovat tovar, sluzby a pod.
    Je to len moj nazor..mozno Vam poradi aj niekto iny.


    A čo tak Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov - 23.2.1 Spracovanie údajov alebo 23.3 Vydavateľská činnosť?
    Poradila by som Vám, aby ste sa šli poradiť na živnostenský úrad, ale mám s tým svoje skúsenosti.
    Naposledy upravil da.nie.la : 09.07.13 at 11:56
    robobo nemôže to byt fakturované ako reklamné služby,lebo účel článku nie je reklama ani predaj...jedná sa o informácie pre čitateľa prostredníctvom internetového časopisu

    Existuje živnosť na písanie článkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.