Zavrieť

Porady

Strecha, ako?

Na RD chcem sedlovú strechu (17°) z priehradových styčných väzníkov a na to betónovú škridľu, len uvažujem ešte nad zadebnením. Poraďte mi, vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    groga je offline (nepripojený) groga

    groga
    Bol by som rád, keby sa mi ozval niekto, kto má skúsenosti so strechami s nižším sklonom(okolo 17°). Chcem jednoduchú sedlovú strechu bez debnenia. Zaujímali by ma chyby, ktorých by som sa mal vyvarovať. Na strechu chcem dať škridle Bogener Innovo.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V našich klimatických podmienkach je nutné robiť strechy s dostatočným sklonom. Vždy musíte rátať s tým že môže napadnúť meter snehu.Strecha s vyšším sklonom udrží viac snehu. Nechcem nikomu zle ale raz sa slovač preberie ,keď nakydá meterapol.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    220870 Pozri príspevok
    V našich klimatických podmienkach je nutné robiť strechy s dostatočným sklonom. Vždy musíte rátať s tým že môže napadnúť meter snehu.Strecha s vyšším sklonom udrží viac snehu. Nechcem nikomu zle ale raz sa slovač preberie ,keď nakydá meterapol.
    To nieje otazka sklonu ale pevnosti krovu

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jojkoz Pozri príspevok
    To nieje otazka sklonu ale pevnosti krovu
    súhlasím a konštrukcie samotného krovu....napísal som to preto ,že som od fachu a vidím to po stavbách , s tými sterchamy je to hotová katastrofa ten meter snehu bude pohroma mnohý sa zobudia.
    K vašej téme.Na tak malý sklon by mala mať škridla tzv. zámok, je vhodné aj použitie príchytiek proti podfúknutiu vetrom.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to je pravda, strechy su dost slabe... pokial mam informacie tak na kazdu stavbu pride taky pupkaty pan (zda sa ze ten isty) a povie, ze panko to mate strasne predimenzovane, to som este v zivote nevidel, dajte mensie krokvy a aj tak potom mozete chodit autom.

    v skutocnosti je to tak ze aj strecha podla normy moze mat problem ked napadne meter a pol mokreho snehu. a tie domace kutilstva musia padnut - ved sa tak aj stalo, nedavno ked bolo tak vela snehu... neviem 3-5 rokov dozadu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.