Zavrieť

Porady

stare pohladavky

ahojte,

viem, ze je tu o tom toho vela popisaneho, ale aj tak neviem, co mam od radosti urobit.

Firma ma pohladavky starsie ako 36mes, evidencia tychto pohladavok je "mozno" niekde v archive. Mne svieti len v uctovnictve suma na 311A, co viem, ze su pohl. starsie ako 36mes. a nakolko sa ani nevie presne koho tie pohl. su /mali vtedy strasny bordel v ucte, niekto robil rekonstrukciu ucta.../ a ja som v r. 2009 dostala len poc. stavy bez nejakej predoslej knihy pohladavok, takze viem, ze urcite nikdy uhradene nebudu. Zatial som to len posuvala dalej, ale ide o to, ako to spratat zo sveta.

Co sa tyka starych zavazkov, tie som postupne posledne roky po 36mes. zdanila a nasledne dalsi rok odpisala ako premlcane, ale ako s tymi starymi pohladavkami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko môžeš odpísať. Ale žiaľ nedaňovo, kedže nevieš dokázať o aké pohľadávky ide.
    Alebo sa treba pohrabať v archíve.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    ok, takze pohladavky z r. 2008 v DP za r. 2011 zdanim (pripoc. polozky k ZD) a nasledne dalsi rok odpisem ako premlcane, alebo ich uz mozem teraz aj rovno odpisat ako 548/311nedanove?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš aj teraz odpísať. Ved ani tú premlčanosť nevieš dokázať, ked nemáš evidenciu.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    viem, ze je tu o tom toho vela popisaneho, ale aj tak neviem, co mam od radosti urobit.

    Firma ma pohladavky starsie ako 36mes, evidencia tychto pohladavok je "mozno" niekde v archive. Mne svieti len v uctovnictve suma na 311A, co viem, ze su pohl. starsie ako 36mes. a nakolko sa ani nevie presne koho tie pohl. su /mali vtedy strasny bordel v ucte, niekto robil rekonstrukciu ucta.../ a ja som v r. 2009 dostala len poc. stavy bez nejakej predoslej knihy pohladavok, takze viem, ze urcite nikdy uhradene nebudu. Zatial som to len posuvala dalej, ale ide o to, ako to spratat zo sveta.

    Co sa tyka starych zavazkov, tie som postupne posledne roky po 36mes. zdanila a nasledne dalsi rok odpisala ako premlcane, ale ako s tymi starymi pohladavkami?
    a ako to je zo starými pohľadávkami v jednoduchom účtovníctve? taktiež viem že to už nebude vyplatené. ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.