Zavrieť

Porady

podnikateľský prispevok a štúdium

Zdravim. Od budúceho akademického roku by som chcel nastúpiť na denné štdium vysokej školy. Nakolko si chcem financovať školu sám, chcem si založiť živnosť a požiadať o podnikateľský príspevok. Je to možné, vzhľadom na to, že budem dennym študentom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    boarder Pozri príspevok
    Zdravim. Od budúceho akademického roku by som chcel nastúpiť na denné štdium vysokej školy. Nakolko si chcem financovať školu sám, chcem si založiť živnosť a požiadať o podnikateľský príspevok. Je to možné, vzhľadom na to, že budem dennym študentom?
    podmienkou schválenia príspevku okrem predloženia podn. zámeru je evidencia uchádzača na ÚP minimálne tri mesiace. Túto podmienku splňaš ?

    boarder je offline (nepripojený) boarder

    boarder
    ahoj, som tam registrovaný dva mesiace, takže mesiac ešte musím počkať. nevieš či môžem čerpať daný príspevok aj na nákup tovarov z tretích krajín?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    boarder Pozri príspevok
    ahoj, som tam registrovaný dva mesiace, takže mesiac ešte musím počkať. nevieš či môžem čerpať daný príspevok aj na nákup tovarov z tretích krajín?
    Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť nie je možné použiť na nákup zásob.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Asi by som mal pomot, ale ja ti radšej vynadám. Nepáči sa mi, že príspevok pre podnikateľov využívajú študenti VŠ. Nejeden článok som už o tom čítal, že sa tie dotácie strašne premrhávajú. Ja ako začínajúci podnikateľ som mal s vybavení tejto dotácie problém. Papierovačky, atd atd som mladý a všetci namna pozerali ako na zlodeja. Že to určite chcem na to iste na čo ty. Je to podpora podnikania a nie podpora štúdia. Vybav si brigádu, alebo štipendium, ale neokrádaj štát o peniaze, ktoré potrebujú ľudia, ktorý skutočne chcú začať podnikať.

    podnikateľský prispevok a štúdium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.