Zavrieť

Porady

ako zateplit dreveny balkon

mam balkon z drevenou konstrukciov a zvonku drevenu vrstvu z vnutra pride tiez drevo,medzi vonkajskom a vnutrom mi vychadza 10cm miesto ktore by som chcel zatelit,aky material by som mal pouzit?

je velky rozdiel medzy λD = 0,038 [W/m.K] a λD = 0,040 [W/m.K]
tym cislam moc nerozumiem vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    apo Pozri príspevok
    ...Predpokladám, že existuje riešenie, ktoré spojí dva drevené konštrukčné prvky pomocou oceľového spojovacieho prvku tak, aby to vyzeralo dobre....
    ... stiahni si katalog spojovacích prvkov - možno najdeš čo potrebuješ: http://www.dadsro.sk/simpson-spojovacie-prvky-na-drevo/produkty

    prípadne pozri tu:
    http://www.dmpsteel.sk/spojovacie-prvky-na-drevo
    Naposledy upravil Stefan2005 : 17.12.11 at 20:18

    jojimko je offline (nepripojený) jojimko

    jojimko
    mam ponuku na :
    Priečkové dosky TWP1 62,5 × 125 × 10 cm xx 21681196 2,16 /m² λ = 0,040 W/m.K ale na nete som nasiel aj:
    TP 138 11,29/m² λD = 0,032 [W/m.K]
    preto by som chcel vediet co sa oplati viac

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To je sucinitel tepelnej vodivosti a cim mensie cislo, tym lepsi izolant. 0,04 je klasicky polystyren alebo mineralna vata, to je uz riadny izolant.

    jojimko je offline (nepripojený) jojimko

    jojimko
    ozaj ide o Tepelná, akustická a protipožární izolační deska ze skelné vlny. a ta druha: Polotuhý hydrofobizovaný izolačný materiál vyrobený z minerálnych sklených vlákien

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Osobná skúsenosť, lodžia, drevená stena odstránena, vymurovaná, zateplena, špica. Poznať na teplote, aj na meraní spotreby tepla. A ja na úhrade nákladov za teplo.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    sito Pozri príspevok
    Osobná skúsenosť, lodžia, drevená stena odstránena, vymurovaná, zateplena, špica. Poznať na teplote, aj na meraní spotreby tepla. A ja na úhrade nákladov za teplo.
    Toto sa mi tak zle číta...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    marleau Pozri príspevok
    Toto sa mi tak zle číta...
    Lodžia mala drevenú stenu, ta bola odstránená, vybúraná. Na pôvodnom mieste bola vymurovaná nová stena, osadená dverami z vonku zateplená. Tak!

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    jojimko Pozri príspevok
    balkon je zavrety mam tam plastove okna a uz aj natiahnute kurenie
    Aháááá, uzavretý! Aj s kúrením. A ako ho zatepliť? Čo všetko človek nevymyslí? A kto platí vykurovanie, ľudia???

    jojimko je offline (nepripojený) jojimko

    jojimko
    balkon sluzi vlastne ako chodba na vstup do jednotlivych miestnosti a doteraz to nebolo vyuzivane tak som sa rozhodol to dat trochu dokopi

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Prosím o radu kto má skúsenosti s drevenou terasou - balkónom.

    Drevená konštrukcia bude vystavená všetkým poveternostným vplyvom.

    Zaujíma ma aké sú možnosti spojenia drevených stĺpikov do drevených vodorovných hranolov. Hľadám riešenie, ktoré zabezpečí aby spoj nevyhnil vplyvom vlhkosti. Predpokladám, že existuje riešenie, ktoré spojí dva drevené konštrukčné prvky pomocou oceľového spojovacieho prvku tak, aby to vyzeralo dobre.

    Ďakujem

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Čapovanie je spôsob správny, ale dochádza vplyvom zatekania daŽďovou vodou k vyhnitiu spojov, preto hľadám iný spôsob, ktorý bude odolnejší proti vplyvom počasia.

    Ďakujem.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.