Zavrieť

Porady

PN

Som SZCO +zamestnanec z oboch platim poistne do soc.poistovne.
Pocul som nazor že ak by som bol chorý nemocenské mi bude platit aj zamestnavatel aj socialka ako za SZCO . Neviem ci sa mi len zdvihne denný vzmeriavaci zaklad , alebo obe veci sa budu vypocitavat oddelene. Ma už niekto podobnu skusenost ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Nemocenskú dostaneš iba jednu. S tým vymeriavacím základom som si nie istá, skúsim zistiť.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Nemocenskú dostaneš odtiaľ, kde si platíš poistenie. To znamená, že odvádzaš v zamestnaní - požiadaš si cez zamestnávateľa. Keď odvádzaš ako SZČO, požiadaš si na Sociálnej poisťovni, pretože v prípade, ak si neuplatníš nemocenskú, musíš za dobu svojej choroby platiť odvody na nemocenské poistenie. Požiadaj si oboje, pretože budú od Teba vymáhať odvody za dobu, keď si bol chorý. Myslím, že sa budú počítať oddelene, ale v tom nie som si istá.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    si nemocenske ma zamestnanec aj SZCO, ale len z maximalnej dennej davky, ktora je teraz 472,2740 Sk. Ak je niekto chory, tak nemocenku musi predlozit zamestnavatelovi aj socialnej poistovni. Zamestnavatel, aby mu vyplatil vyplati nahradu prijmu pri docasnej pracovnej neschopnosti a socialke, aby nemisel plati zo SZCO odvod za dni nemoci

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    velmi som nepochopila co pisal metracik42, ale z praxe viem, ze som dostala PN aj od zamestanavatela aj od SP, tedy z obidvoch poistnych vztahov

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    a ako si predlozila pn ku 2 x ?? DASKA ? lekar dvojmo nexce vypisovat, povedal že on vyskrtne obe policka t.j. szco , aj zamestnanec.... No alôe co ja potom s tým ? mam to dat zamestnavatelovi alebo s tým behať na socialku ?? (zamestnavatel ma inde socialku ako ja szco)

    mela je offline (nepripojený) mela

    žena mela
    moja vlastna skusenost. na PN-ke som mala hlavneho zamestnavatela, do SP som predlozila fotokopiu. pocas PN som odvody ako SZCO neplatila; skoncila som na sude a musela som vsetko doplatit, socialna poistovna neuznala moju PN-ku ako SZCO nakolko na PN-ke bol uvedeny iba zamestnavatel. Podla nich je lekar povinny vystavit 2 PN-ky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.