Zavrieť

Porady

Prosím o pomoc!

Chcela by som poprosiť o radu ohľadom zákonníka práce!
Stala sa mi takáto situácia v práci! Pracujem od pondelka do nedele vkuse to je od pon. do piat. 6 hod denne a v sobotu a v nedeľu po 12 hod. bez voľna robí mi to približne 54 hod. týždenne plus/mínus 4hod. Požiadala som o príplatky za sobotu a nedeľu odmietla mi ich dať! Podpisuje za mňa rôzne dokumenty a odovzdáva na IBP bez môjho vedomia!!!! Dnes som sa zobrala skorej domov lebo sme sa nedohodli o príplatkoch ku mzde za víkendy a sviatky a potrebovala by som pomoc aby som sa mohla ohradiť nejakým zákonom aby nám dávala to čo nám podla zákona patrí. POMOŽTE MI PROSÍM ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    palia Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o radu ohľadom zákonníka práce!
    Stala sa mi takáto situácia v práci! Pracujem od pondelka do nedele vkuse to je od pon. do piat. 6 hod denne a v sobotu a v nedeľu po 12 hod. bez voľna robí mi to približne 54 hod. týždenne plus/mínus 4hod. Požiadala som o príplatky za sobotu a nedeľu odmietla mi ich dať! Podpisuje za mňa rôzne dokumenty a odovzdáva na IBP bez môjho vedomia!!!! Dnes som sa zobrala skorej domov lebo sme sa nedohodli o príplatkoch ku mzde za víkendy a sviatky a potrebovala by som pomoc aby som sa mohla ohradiť nejakým zákonom aby nám dávala to čo nám podla zákona patrí. POMOŽTE MI PROSÍM ĎAKUJEM.
    Je to v rozpore so ZP pracovať 7 dní v týždni. V týždni musíš mať aspoň 2 dni voľna.

    Daj čo najskôr výpoveď.

    pedrotur je offline (nepripojený) pedrotur

    pedrotur
    A ja som si naivne myslel ze doba otroctva je davno prec.

    P.S. na Tvojom mieste zajtra do akoze prace ani nevstavam maximalne tak odovzdat vypoved.
    pozri §97 zak.prace
    Naposledy upravil pedrotur : 20.04.08 at 20:00

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.