Zavrieť

Porady

Doklady

Dobrý deň.
1. Klient stratil faktúry, ktoré uhradil. Takže doklad o úhrade je, ale chýba faktúra. Ak si tú faktúru vyžiadam ešte raz, nevadí, že je na nej "faktúra - duplikát"? Može byť v účtovníctve, však?
2. Ak klient má faktúry ale stratil doklad o úhrade. Stačí potvrdenie od dodávateľa, že uvedené faktúry boli uhradené? A na základe tohto potvrdenia zaúčtovať?

Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    1. Klient stratil faktúry, ktoré uhradil. Takže doklad o úhrade je, ale chýba faktúra. Ak si tú faktúru vyžiadam ešte raz, nevadí, že je na nej "faktúra - duplikát"? Može byť v účtovníctve, však?
    2. Ak klient má faktúry ale stratil doklad o úhrade. Stačí potvrdenie od dodávateľa, že uvedené faktúry boli uhradené? A na základe tohto potvrdenia zaúčtovať?

    Ďakujem pekne.
    1.Treba si vyžiadať opis faktúry od dodávateľov
    2.Zrejme máš na mysli hotovostné doklady, tak nech požiada tak isto o opis dokladov

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    1. Klient stratil faktúry, ktoré uhradil. Takže doklad o úhrade je, ale chýba faktúra. Ak si tú faktúru vyžiadam ešte raz, nevadí, že je na nej "faktúra - duplikát"? Može byť v účtovníctve, však?
    2. Ak klient má faktúry ale stratil doklad o úhrade. Stačí potvrdenie od dodávateľa, že uvedené faktúry boli uhradené? A na základe tohto potvrdenia zaúčtovať?

    Ďakujem pekne.
    V prvom rade treba klientovi dohovoriť , aby si vstúpil do seba . Možno ani nestratil a na rok to zrazu nájde .

    1.Áno - môže byť opis FA resp.Duplikát
    2. Ak dodávateľ také potvrdenie vydá , tak áno . Ale doporučila by som oficiálne napísať k tomu jednu žiadosť a uviesť dôvod, na základe ktorého žiada o takéto potvrdenie .

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zita5 Pozri príspevok
    V prvom rade treba klientovi dohovoriť , aby si vstúpil do seba . Možno ani nestratil a na rok to zrazu nájde .

    1.Áno - môže byť opis FA resp.Duplikát
    2. Ak dodávateľ také potvrdenie vydá , tak áno . Ale doporučila by som oficiálne napísať k tomu jednu žiadosť a uviesť dôvod, na základe ktorého žiada o takéto potvrdenie .
    Najprv sa chcem poďakovať za odpoveď.

    Áno, klient je dosť neporiadny a možno neskor nájde doklady.
    A žiadosť o potvrdenie úhrad som zaslala doporučene, dúfam, že zašlú, lebo mi tieto faktúry potom ostanú ako neuhradené v zavazkoch.

    Ešte taká otázočka. Na porade sa už dosť písalo, že faktúry by sa mali evidovať v knihe zavazkoch a pohladávkach. Ale je to veľký problém ak ich evidujem v knihe faktúr? Alebo záleží ako sa k tomu postavia pri kontrole?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Ejo Pozri príspevok
    Najprv sa chcem poďakovať za odpoveď.

    Áno, klient je dosť neporiadny a možno neskor nájde doklady.
    A žiadosť o potvrdenie úhrad som zaslala doporučene, dúfam, že zašlú, lebo mi tieto faktúry potom ostanú ako neuhradené v zavazkoch.

    Ešte taká otázočka. Na porade sa už dosť písalo, že faktúry by sa mali evidovať v knihe zavazkoch a pohladávkach. Ale je to veľký problém ak ich evidujem v knihe faktúr? Alebo záleží ako sa k tomu postavia pri kontrole?
    Kniha záväzkov je vlastne kniha došlých faktúr. A kniha pohľadávok je kniha vyšlých faktúr. Takže to máš v poriadku, ak faktúry eviduješ v knihe faktúr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.