Zavrieť

Porady

Výdavky na opravu prenajatej budovy SZČO v JU

Účtujem fyzickú osobu SZČO, živnostník mi dodal bločky(nákup cementu a stierky, plasto.okná v hodnote cca. 500€, dvere cca. 60€, batéria na vodu), ktoré som nahodila aj do peňažného denníka ... niektoré súvisia s opravou interiéru ako napr. vody, podlahy atď.,a niektoré bločky sú za exteriér oprava opadnutého múra pri pohostinstve. Živnostník prevádzkuje pohostinstvo v budove, ktorú má v prenájme na základe Zmluvy. V Zmluve nie je uvedené kto zodpovedá za opravy, ale je tam veta - pri oprave je potrebná vzájomná konzultácia medzi prenajímateľom a nájomcom .... predpokladám, že sa dohodli, aby to urobil na vlastné náklady nájomca, ako mám postupovať pri takomto type výdavku .... ako ho zaúčtovať resp. začleniť ako VOZD - zásoba (alebo služba?) Ďakujem pekne za pomoc!
Naposledy upravil edúlik : 10.03.15 at 16:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janiely je offline (nepripojený) janiely

    účtovníčka janiely
    Ak si opravu urobil sám s použitím nakúpeného materiálu, potom= zásoba.
    Ak by mal faktúru za vykonané opravy + materiál pri tom použitý = služba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janinkaaa A môže si tieto opravy zahrnúť do výdavkov ?
    edúlik Myslím, že áno - len sa posudzuje či ide o technické zhodnotenie budovy alebo o opravu
    edúlik Opravu si robil sám, má len bločky za nakúpený materiál ... na jeden nákup má FA., ostatné sú klasika bločky.
    renča1 skôr by som ešte szčo povedala , nech sa písomne dohodnú že sa bude realizovať oprava budovy na náklady nájomcu, so súhlasom prenajímatela.
      zbaliť

    Výdavky na opravu prenajatej budovy SZČO v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.