Zavrieť

Porady

neexistujúce faktúry

Mam problem s pohladavkami. Poslala som inventarizaciu pohladavok jednej firme,a dozvedela som sa, ze niektoré faktury z rokov 2003-2005 oni vobec nedostali. Co s takymi pohladavkami mam spravit? Minule roky sa inventarizacia asi nerobila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mariana11 Pozri príspevok
    Mam problem s pohladavkami. Poslala som inventarizaciu pohladavok jednej firme,a dozvedela som sa, ze niektoré faktury z rokov 2003-2005 oni vobec nedostali. Co s takymi pohladavkami mam spravit? Minule roky sa inventarizacia asi nerobila...
    Zaslať opisy faktúr.

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Llenze oni ich vobec nemaju v zavazkoch. A faktury nie su potvrdené odberatelom.je to este za stare roky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mariana11 Pozri príspevok
    Llenze oni ich vobec nemaju v zavazkoch. A faktury nie su potvrdené odberatelom.je to este za stare roky.
    AK im neboli zaslané v tých rokoch, tak ich ani nemôžu mať v záväzkoch.
    Fa nemusia byť potvrdené odberateľom, ale ak boli objednané služby, alebo tovar dodaný, a fa boli vyhotovené, tak je potrebné zaslať opisy fa.

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    je to služba-oprava vytahov. A nemam ani objednávku. staci ak im poslem opis fa s tym aby to uhradili?

    my_lan je offline (nepripojený) my_lan

    my_lan
    Musíte mať doložené, že službu prevzali resp. musia potvrdiť, že služba bola poskytnutá. Inak si myslím, že nemáte "čo" faktúrovať. Ďalší postup už bude závisieť od stanoviska.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    A prečo sa nerobila inventarizácia pohľadávok i za roky 2003-2005. Vtedy by vám odberatelia zavolali, napísali, že neevidujú predmetný záväzok (Vašu pohľadávku), nemali by ste problémy, kt. sa ťahajú 4 roky. Teraz môže byť problém vymôcť túto pohľadávku, ak sa jedná o pohľadávku napr. z jan.febr/2003, už ju máte premlčanú.

    neexistujúce faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.