Zavrieť

Porady

prístupová cesta-most

Prosím o radu. Máme pozemok, ktorý je oddelený od spevnenej cesty potokom, cez ktorý momentálne nie je žiaden most. Najbližšia spevnená cesta naokolo je až cca po 150 m od pozemku. Čo je najefektívnejšie urobiť, aby sme získali stavebné povolenie? Dostali sme aj informáciu, aby sme náš dom nehlásili ako obytný dom ale ako chatu a tým by sme sa vraj vyhli problémom s prístupovou cestou. Aké sú v tomto prípade podmienky?
ďakujeme za každý príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Neviem co bude vyhodnejsie kvoli stavebku, ale mat most cez potok smerom k domu by bolo cool.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    No my ho mame k domu tiez, ale tak sme ho uz kupili aj s mostikom. Ina moznost tu ani nie je na obidenie.....

    wmw7 je offline (nepripojený) wmw7

    wmw7
    Da sa dostať k pozemku aj z druhej strany ale je to len "poľna cesta". Ako som uviedol cca 150m po pozemku ktorý patri obci a je asi 5m široky. Ale pre stavebne povolenie je potrebna spevnena cesta.
    Naposledy upravil wmw7 : 18.02.08 at 16:32

    driad je offline (nepripojený) driad

    driad
    Nekomplikuj si život a jednoznačne postav most. Má to svoje výhody. Asi pochiopíš neskôr.

    wmw7 je offline (nepripojený) wmw7

    wmw7
    Vie mi niekto poradiť ako je to s chatou ? Je potrebna spevnena prístupová cesta. Lebo ak nie tak by to bola najrychlejšia cesta ako začať stavať a most alebo cestu by som asi riešil neskôr.

    prístupová cesta-most

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.