Zavrieť

Porady

Zrážka zo mzdy - neviem za čo

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako postupovať v príprade, ak mi zamestnávateľ bez môjho vedomia, súhlasu, upozornenia zrazil z výplaty cca 200 Eur. Žiadne upozornenie, alebo napomenutie som nedostala, nič, len na účet mi prišla nižšia mzda. Veď to sa nesmie? Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Alebo ako mám postupovať, lebo nie som si ničoho vedomá.
Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pukluš Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako postupovať v príprade, ak mi zamestnávateľ bez môjho vedomia, súhlasu, upozornenia zrazil z výplaty cca 200 Eur. Žiadne upozornenie, alebo napomenutie som nedostala, nič, len na účet mi prišla nižšia mzda. Veď to sa nesmie? Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Alebo ako mám postupovať, lebo nie som si ničoho vedomá.
    Veľmi pekne ďakujem
    Prvý krok je oslovenie zamestnáv., on predsa najlepšie vie, prečo a začo takto postupoval.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nemáš náhodou rozdelenú mzdu na základný plat plus nejaké osobné ohodnotenie alebo prémie?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Pukluš Pozri príspevok
    Mám to rozdelené, ale ani tú základnú mzdu som nedostala.
    základnú v hrubom alebo v čistom?

    A čo máš na výplatnej páske? Možno len firma nemala peniaze na výplaty

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Firma má peniaze na výplaty, výplatnú pásku ešte nemám. Poslali mi 179 Eur, to nie je ani v čistom. To bude nejaký podraz, lebo som ochorela a išla na pn-ku. Ináč to nevidím.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Pukluš Pozri príspevok
    Firma má peniaze na výplaty, výplatnú pásku ešte nemám. Poslali mi 179 Eur, to nie je ani v čistom. To bude nejaký podraz, lebo som ochorela a išla na pn-ku. Ináč to nevidím.
    a odkedy si na maródke?

    Mirrrka je offline (nepripojený) Mirrrka

    Mirrrka
    Napadá mi nedoplatok na dani, ale keď máš tak malý príjem tak asi nie.
    Kľúčom bude výplatná páska a položky v nej.

    Zrážka zo mzdy - neviem za čo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.