Zavrieť

Porady

príjmacie konanie

Dobrý deň,
chystám sa na príjímačky na Ekonomickú univerzitu. Mala by som záujem o odobor Národné hospodárstvo a študíjny program Sociálny rozvoj a sociálna politika. Mohol by mi niekto napísať literatúru potrebnú na tieto príjmačky.
Za odpoveď vopred ďakujem.
Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Katarína.. Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede ale ja zháňam literatúru na príjimcie konaie na 2.stupeň Ekonomickej univerzity. Titul Bc už mám.
    akú otázku zadáš - takú odpoveď dostaneš
    ...a na stránke nemajú žiadne info? na študijné si neskúšala volať?

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Podrobne o prijímacom konaní pre r. 2012/2013 - na stránke http://www.euba.sk/dokumenty/prijimacky/2011_06.pdf.
    Literatúru na prijímacie skúšky pre 1. stupeň štúdia si záujemcovia budú môcť zakúpiť v predajniach študijnej literatúry na Dolnozemskej ceste 1 v Bratislave a na Tajovského ulici č. 13 v Košiciach, resp. objednať na adrese: Vydavateľstvo EKONÓM, Ekonomická univerzita v Bratislave, Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava.
    Na stránke http://www.euba.sk/sk/shop/shop-vydavatelstvo/ je internetový obchod EU v Bratislave – literatúra na prijímacie skúšky.

    nedielka je offline (nepripojený) nedielka

    nedielka
    Ahoj, Ekonomicka fakulta vydava pre vsetky odbory rovnaku literaturu na prijimacie konanie. A to kniha Matematika - priprava na prij.kon.EU, cudzi jazyk-podla toho,z akeho ides robit prijimacky. A ekonomia . Matematiku ,Nemcinu a ekonomiku mam. Kazdy rok vydavaju tieto knihy,ale ucivo aj otazky sa opakuju. Tu ekonomiku mam aj doma , ak si zo ZA,mozes mi napisat spravu.

    Katarína.. je offline (nepripojený) Katarína..

    Katarína..
    Ďakujem za odpovede ale ja zháňam literatúru na príjimcie konaie na 2.stupeň Ekonomickej univerzity. Titul Bc už mám.

    Emily1 je offline (nepripojený) Emily1

    Emily1
    Test prijímacej skúšky pre študijný program Sociálny rozvoj a sociálna politika je tvorený otázkami z problematík, týkajúcich sa:

    • sociálneho rozvoja a politiky,
    • teórie a politiky zamestnanosti,
    • makroekonómie,
    • mikroekonómie.

    Ucelenú literatúru podľa mňa nie je možné nájsť. Je potrebné si pozisťovať, aká bola povinná resp. aj odporučená literatúra k jednotlivým predmetom. Tie sú uvedené v sylabách. Pre ich získanie je však žiaduca menšia „pátracia akcia“ na stránke príslušnej fakulty, resp. ako už bolo odporučené – najrýchlejším sa ukazuje kontaktovanie študijného oddelenia.

    Najužitočnejšie info, by však podľa mňa vedel dať nejaký poctivejší študent daného programu (ten najlepšie vie – čo bolo z konkrétnych predmetov vyžadované). Ak by niekto taký našiel a čítal túto diskusiu – prosíme ho o radu :-)))

    Viem len, že predmet MAKROEKONÓMIA sa vyučuje z knihy : LISÝ, J. a kol.: Ekonómia v novej ekonomike. Tú by som určite odporučila na preštudovanie. Je to síce veľmi rozsiahla ale tiež zaujímavo napísaná knižka.
    NEDIELKA

    Ahoj, Ekonomicka fakulta vydava pre vsetky odbory rovnaku literaturu na prijimacie konanie. A to kniha Matematika - priprava na prij.kon.EU, cudzi jazyk-podla toho,z akeho ides robit prijimacky. A ekonomia . Matematiku ,Nemcinu a ekonomiku mam. Kazdy rok vydavaju tieto knihy,ale ucivo aj otazky sa opakuju. Tu ekonomiku mam aj doma , ak si zo ZA,mozes mi napisat spravu.

    reakcia:
    Ahoj chcela by som sa ta opytat ze ako sa presne volaju tie knizky, ktore vydava kazdy rok ekonomicka univerzita. Hlásim sa na fakultu ekonomika a manazment (Bc.). A este si tam spominala ze sa skusky kazdy rok opakuju,nemas nahodou nejake otazky alebo nieco ? Som zo ziliny.
    Dakujem za tvoju odpoved.
    Ahoj chcela by som sa ta opytat ze ako sa presne volaju tie knizky, ktore vydava kazdy rok ekonomicka univerzita. Hlásim sa na fakultu ekonomika a manazment (Bc.). A este si tam spominala ze sa skusky kazdy rok opakuju,nemas nahodou nejake otazky alebo nieco ? Som zo ziliny.
    Dakujem za tvoju odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.