Zavrieť

Porady

čím kúriť

mám krbové kachle s teplovodným výmenníkom, aké palivo je najekonomickejšie.Nemám iné možnosti ako nákup hotového paliva.
Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokiaľ viem, tak výrobca preferuje drevo a drevené brikety. Otázkou je, či dostatočne vyhrejú vodu v systéme.

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    teraz na trhu je niečo ako lisované piliny vypadá to ako také malé valčeky a sú veľmi výhrevné kamoš to dal večer do krbu a ešte ráno tam mal žeravé uhlíky a používa sa to aj na vykurovanie domov .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Myslím, že v návode od výrobcu máš presne napísané, čo Ti odporúča k danému výrobku...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Podľa mňa na pelety sú zvlášť kotly. Musí tam byť stabilný prívod pelet a vzduchu. Neviem či by si tie podmienky dokázal zabezpečiť v krbových kachliach. Hneď pod príspevkom máš ponuku na automatické kotle na pelety. Pozri si ju.

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    jkmk Pozri príspevok
    mám krbové kachle s teplovodným výmenníkom, aké palivo je najekonomickejšie.Nemám iné možnosti ako nákup hotového paliva.
    Ďakujem .
    Skus si dat do vyhľadávača krbové drevo. Privezú ti ho nakálané na 35 cm kúsky v drevenej paletovej ohrade, kde je cca 1 kubík dreva. Je to najmenej prácny sposob, ak to máš kde uložiť. U nás sa dá kúpiť od 1200 - 1700 Sk podľa druhu dreva - buk javor, jaseň....

    Potom sú tu drevené brikety /nie pelety/, ktoré sa dajú kúpiť v Baumaxe alebo Hornbachu, ak chceš kupovať menšie množstvá, ak väčšie choď cez velkoobchod. Nemajú takú výhrevnosť ako drevo ale poslúžia. Hlavne daj pozor aby pri skladovaní nenavlhli.

    Pelety sú do kotlov s dávkovaním.

    tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

    tiger111
    Alexa.k Pozri príspevok
    Skus si dat do vyhľadávača krbové drevo. Privezú ti ho nakálané na 35 cm kúsky v drevenej paletovej ohrade, kde je cca 1 kubík dreva. Je to najmenej prácny sposob, ak to máš kde uložiť. U nás sa dá kúpiť od 1200 - 1700 Sk podľa druhu dreva - buk javor, jaseň....

    Potom sú tu drevené brikety /nie pelety/, ktoré sa dajú kúpiť v Baumaxe alebo Hornbachu, ak chceš kupovať menšie množstvá, ak väčšie choď cez velkoobchod. Nemajú takú výhrevnosť ako drevo ale poslúžia. Hlavne daj pozor aby pri skladovaní nenavlhli.

    Pelety sú do kotlov s dávkovaním.
    ta cena 1200-1700 moze byt stale aktualna??

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    tiger111 Pozri príspevok
    ta cena 1200-1700 moze byt stale aktualna??
    odpoved je:
    Pôvodca textu príspevku: Alexa.k
    Skus si dat do vyhľadávača krbové drevo.

    Kedze je vrchol vykurovacej sezony, može byť aktuálna cena aj vyššia. Závisí to od lokality, kde bývaš, z kade ti drevo dovezú a tak..

    krken je offline (nepripojený) krken

    krken
    ahoj určite je aktualna som od P.B. a predava jeden pán za 36 eur bukové naštiepane na meter ak chceš mať narezane na 30 - 35 cm ma priplatok 5 eur

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    jkmk Pozri príspevok
    mám krbové kachle s teplovodným výmenníkom, aké palivo je najekonomickejšie.Nemám iné možnosti ako nákup hotového paliva.
    Ďakujem .
    Práve preto,že palivo je drahé,treba kúriť VŠETKYM čo može zhorieť.

    A hlavne tým kčomu sa dá prísť "satarmo".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.