Zavrieť

Porady

Nová verzia MRP

Dnes bola zverejnená nová verzia MRP 6.20.001:
MRP Mzdy a personalistika 6.20 Win - zmeny oproti verzií 6.12
================================================== ===========
1) Zmena hodnoty minimálnej mzdy 307,70 € v prípade zamestnancov
odmeňovaných mesačnou mzdou resp. 1,768 €/hod v prípade ostatných
zamestnancov.

2) Hodnota odpočítateľnej položky na zamestnanca zostáva rovnaká
ako v roku 2009 t.j. 4025,70 €.

3) Minimálny vymeriavací základ na sociálne poistné nie je určený.

4) Zmena hodnoty minimálneho 307,70 € a maximálneho vymeriavacieho
základu 2169,09 € pre zdravotné poistné.

5) Evidovanie žiadostí o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnanca
(Výpočet -> Dane -> Žiadosť o vykonanie zúčtovania). Pre tlač zaevidovanej
žiadosti vytvorená tlačová zostava "Žiadosť o vykonanie roč. zúčt.
dane (2009)". Predloha tlačovej zostavy "Zoznam zamestnancov ktorí podali
žiadosť".

6) Predloha tlačovej zostavy "Žiadosť o vykonanie RZZP (2009)".

7) Sprievodca, ktorý sa spúšťa po prvom spustení aktualizovanej verzie
umožní vykonať presun poistencov zrušených poisťovní (Spoločná zdravotná
poisťovňa, APPOLO) do Všeobecnej zdravotnej poisťovne a poisťovne Dôvera.
8) Upravený spôsob zadávania adresy zamestnanca a zamestnávateľa. Pre
zadanie ulice sa zobrazí dialógové okno v ktorom je možné zadať názov
ulice, orientačné a súpisné číslo.
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

6.30.601 14.4.2010

PEŇAŽNÝ DENNÍK
- nový modul Kontrola

ÚČTOVNÝ DENNÍK
- aktualizácia výpočtu a exportu výkazov Fin 2-04 a Fin 7-04 ( rozpočtové org.)

SKLAD
- zobrazenie objednavok skladovej karty : Skladové karty / Funkcie / Objednávky karty
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Lubaba Pozri príspevok
6.30.601 14.4.2010

PEŇAŽNÝ DENNÍK
- nový modul Kontrola

ÚČTOVNÝ DENNÍK
- aktualizácia výpočtu a exportu výkazov Fin 2-04 a Fin 7-04 ( rozpočtové org.)

SKLAD
- zobrazenie objednavok skladovej karty : Skladové karty / Funkcie / Objednávky karty

len keby už radšej zverejnili upgrade MRP win MZDY s novým prehľadom
4 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja mám dojem, že MRP a DRSR si platia rovnakého počítačového machra
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Máš úplnú pravdu. Ja som im včera aj poslala mail s dotazom, kedy bude upgrade MRP win s prehľadom, lebo stále majú poslednú aktualizáciu s dátumom 23.3.2010. Ale nič, neunúvali sa odpovedať. Pomaly si na to zvykám a premýšľam, či nezmeniť komplet všetky programy od inej firmy. Brzdí ma jedine cena, momentálne na to nemám zdroje.

Mám osobne pocit, že sa v poslednej dobe veľmi zhoršili, tie upgrady často ani neviem, čo upgradovali, nevyhovuje mi ich nastavenie tlače, lebo mi napriek tomu, že mám nastavenú tlačiareň na ČB tlač, ťahá mi pri tlači farebné náplne. A to mám od nich programy na UCT, EMA aj MZDY už od roku 1994, teda som ich verným zákazníkom už 16 rokov.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Máš úplnú pravdu. Ja som im včera aj poslala mail s dotazom, kedy bude upgrade MRP win s prehľadom, lebo stále majú poslednú aktualizáciu s dátumom 23.3.2010. Ale nič, neunúvali sa odpovedať. Pomaly si na to zvykám a premýšľam, či nezmeniť komplet všetky programy od inej firmy. Brzdí ma jedine cena, momentálne na to nemám zdroje.

Mám osobne pocit, že sa v poslednej dobe veľmi zhoršili, tie upgrady často ani neviem, čo upgradovali, nevyhovuje mi ich nastavenie tlače, lebo mi napriek tomu, že mám nastavenú tlačiareň na ČB tlač, ťahá mi pri tlači farebné náplne. A to mám od nich programy na UCT, EMA aj MZDY už od roku 1994, teda som ich verným zákazníkom už 16 rokov.

ja som im písala už minulý týžden a ani mú ani bú . veď načo, času majú dosť do konca mesiaca
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ja sa až hanbím priznať, že mzdy robím v MRP DOS, to verzia WIN ste už minimálne o pol storočia vpredu, na dosákov kašlú úplne.
3 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

jacekova Pozri príspevok
ja som im písala už minulý týžden a ani mú ani bú . veď načo, času majú dosť do konca mesiaca
Ja som zatiaľ vytlačila prázdne tlačivá z drsr, ručne ich vyplnila a osobne doručila na DÚ, najradšej to robím všetko vtedy, keď robím mzdy, potom už mám pokoj. Teraz sú aj tak vo väčšine firmiem preplatky a nemusím čakať na úhradu dane. Ale už ma to nebaví.
Na DÚ ma upozornili, aby som si zobrala originál tlačivá, lebo dievčatám sa to lepšie skenuje. Už ma to vytočilo a neodpustila som si poznámku, že na ich portáli ešte nie je sprístupnené tlačivo prehľadu a počítačová firma si tiež dáva načas. Keď to my môžeme ručne vypisovať, to nemôžu dievčatá ručne údaje nahrať do systému?
Naposledy upravil AnnaK : 14.04.10 at 12:43
1 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A aký môže byť rozdiel medzi skenovaním tlačív stiahnutých z internetu a ručne vypísaných a medzi skenovaním originálnych tlačív ručne vypísaných ???? Teda okrem farby - zrejme tá zelená upokojuje...
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Zrejme. Možno to horšie skener číta.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Už končí ďalší týždeň a prehľadu niet. Stále tam trčí verzia z 23.3.2010. Viem, že odpovedať na každý mail by bolo pracné a brzdilo ich prácu, ale čo tak na úvodnú stránku dávať oznamy, kedy asi budú legislatívne zmeny zapracované do výstupov?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som dnes volala na MRP do Žiliny, tam mi povedali, že do konca pracovného času určite bude. Teraz som volala do MRP Brezno, dostala som odpoveď, že sa na tom pracuje, buď bude ešte dnes do večera, alebo v pondelok. Nuž čo, majú predĺžený pracovný piatok. Táto softvérová firma si dávala, dáva a určite aj bude dávať vždy načas...
5 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

ondrejvla Pozri príspevok
Ja som dnes volala na MRP do Žiliny, tam mi povedali, že do konca pracovného času určite bude. Teraz som volala do MRP Brezno, dostala som odpoveď, že sa na tom pracuje, buď bude ešte dnes do večera, alebo v pondelok. Nuž čo, majú predĺžený pracovný piatok. Táto softvérová firma si dávala, dáva a určite aj bude dávať vždy načas...
Dík kolegynka zo Žiliny. Keď môžeme my pracovať večer a cez víkendy, prečo by nemohli aj oni? Veď vzor tlačiva je na svete už dávno, že by po slovensky na poslednú chvíľu?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ondrejvla Pozri príspevok
... že do konca pracovného času určite bude. ...
... veru pravdu vraveli.
Už je tam verzia 6.21.001 zo dňa 16.4.2010 . Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Stefan2005 Pozri príspevok
... veru pravdu vraveli.
Už je tam verzia 6.21.001 zo dňa 16.4.2010 . Len aby chyby v nej neboli, keď tak sa ponáhľali...
Máš pravdu. Prehľad je síce už nový, ale dá sa tlačiť iba v PDF verzii, neviem, či nebude robiť problémy na daňových úradoch so skenovaním a či ho budú na úradoch akceptovať.
A hlavne, potvrdenie o podaní tlačiva vôbec netlačte, lebo je staré a vôbec nezodpovedá novému vzoru!! Chýba tam čast, týkajúca sa zamestnaneckej prémie.
Takže idem aj posledné radšej vypísať ručne. Nemienim chodiť stále na DÚ opravovať podané tlačivá.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Máš pravdu. Prehľad je síce už nový, ale dá sa tlačiť iba v PDF verzii, neviem, či nebude robiť problémy na daňových úradoch so skenovaním a či ho budú na úradoch akceptovať.
A hlavne, potvrdenie o podaní tlačiva vôbec netlačte, lebo je staré a vôbec nezodpovedá novému vzoru!! Chýba tam čast, týkajúca sa zamestnaneckej prémie.
Takže idem aj posledné radšej vypísať ručne. Nemienim chodiť stále na DÚ opravovať podané tlačivá.

Musím ti protirečiť. ja som si ho stiahla dnes večer a dá sa exportovať do FDF (už mám dva prehľady hotové) akurát máš pravdu s tým potvrdením, že je stare, ale to neni taká hrôza.
2 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ondrejvla Pozri príspevok
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.

ja vytláčam staré. ak má firma náhodou aj ZP, dopíšem to tam rukou, veď potvrdenie ostáva nám.
2 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

ondrejvla Pozri príspevok
Poraďte, kde si stiahnuť nové potvrdenie, nechce sa mi behať po DÚ.
Keby fungoval daňový portál, tam sa dá potvrdenie vytlačiť z ponuky daňové tlačivá. Ja som si prázdne tlačivá uložila do počítača a teraz iba vytlačím, keď potrebujem. Pokúsila som sa súbor priložiť, dúfam, že to bude fungovať prehľad_2010.zip
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
AnnaK Pozri príspevok
Keby fungoval daňový portál, tam sa dá potvrdenie vytlačiť z ponuky daňové tlačivá. Ja som si prázdne tlačivá uložila do počítača a teraz iba vytlačím, keď potrebujem. Pokúsila som sa súbor priložiť, dúfam, že to bude fungovať prehľad_2010.zip
Ďakujem. Posielam pekný maľovaný bodík.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

jacekova Pozri príspevok
Musím ti protirečiť. ja som si ho stiahla dnes večer a dá sa exportovať do FDF (už mám dva prehľady hotové) akurát máš pravdu s tým potvrdením, že je stare, ale to neni taká hrôza.
Tiež som si upgradovala dnes večer, mám verziu 6.21.001. Voľba tlače do súboru neponúka pri výbere Uložiť vo formáte možnosť formátu FDF, iba PDF, HTML, atď.... Úplne dole na prvej strane Prehľadu máš uvedené Generované z MRP Company s.r.o. alebo Generované z FDF MRP Company? Ja mám len tú prvú možnosť bez FDF.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať