Zavrieť

Porady

Šírenie rozhlasovej nahrávky alebo vytvorenie nahrávky za použitím textu z internetu na marketingové účely.

Viete mi poradiť, či môžem použiť rozhlasovú nahrávku na marketingové učely bez súhlasu autora? Potrebujem pripraviť zvukovú nahrávku v slovenčine, ktorá bude neskôr použitá na jazykovom teste zo slovenského jazyka v zahraničí. Viete mi povedať, či môžem použiť pri tom nahrávku z rozhlasu alebo urobiť vlastnú nahrávku za pomociu reprodukcie už vzniknutého textu. Je to legálne? Nepotrebujem pritom súhlas autora?
avalik Ešte by bolo vhodné, aby ten, kto pripravuje jazykové testy zo slovenčiny, slovenčinu aj ovládal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie!Pojem autorské právo ti nič nevraví? Chceš použiť autorsky chránený obsah na svoje komerčné účely.

    Ak to potrebuješ použiť, musíš dostať od autora na to povolenie - licenciu....(samozrejme zaplatiť!).
    A nahrávku z rozhlasu - i keď platíš koncesionársky poplatok - je to za prenos signálu. Nahrávka je však autorsky chránená. To samé sa týka i textu na webe a najmä, ak to je na komerčné účely.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Aj prepracovanie diela (vlastná nahrávka) je použitím, ktoré je podmienené autorskou licenciou. Súhlas držiteľa autorských práv potrebujete v oboch prípadoch.
    mima333 Chápem, tak som si aj myslela. Ďakujem za radu.

    Šírenie rozhlasovej nahrávky alebo vytvorenie nahrávky za použitím textu z internetu na marketingové účely.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.