Zavrieť

Porady

Ako v Exceli presunúť y-ovú os?

Viete niekto ako nastaviť v Exceli, aby mi y-ovú os zobrazilo inde ako cez bod 0 na x-ovej osi? V prílohe prikladám graf, v ktorom to potrebujem zmeniť aj obrázok ako to má vyzerať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravym tlacidlom mysi tuknes na tie ciselka na osi y a vyberies moznost formatovat hlavnu os, kdev moznostiach osi nastavenim maxima, minima sa hras s rozmedzim a nastavenim hodnot osi (to nastavene mas) a nastavenim Vodorovna os pretina (mas hodnotu automaticky) prestavis na hodnotu, ktoru chces .....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wood Star To mi presunulo druhú os. Zdá sa, že sa musím pohrať s nastavením x-ovej osi, aby mi presunulo y-ovú...
    Wood Star Mám ešte dve otázočky. Ako nastaviť, aby mi na osi ukazovalo značky (myslím tie čiarky pri číselných hodnotách), ale nie čísla? A druhá, ako pridám popisku k niektorým vrcholom kriviek?
    Kabaka123 pozri toto

    https://support.office.com/sk-sk/art...rs=sk-SK&ad=SK
    Wood Star Keď si dám zobraziť popisky, zobrazí mi všetky. V tomto prípade ich je skoro 2000 pre každú krivky a v grafe mám 3 krivky. Určite si vieš predstaviť ako to potom vyzerá. Ja potrebujem zobraziť len okolo 5 z nich pre každú krivku pri tej istej hodnote x-ovej osi. Nikde som nenašla možnosť výberu popisiek len pri určitých hodnotách.
    Wood Star Ten druhý odkaz pomohol. Ešte keby tam niekde bolo ako spraviť čiaru medzi bodom na grafe a príslušnou popiskou, ako robí pri koláčových grafoch.
    Kabaka123 a čo toto?

    https://support.office.com/sk-sk/art...3-b3fd5d5680c2

    7. označenie údajov, ktoré môžete použiť na identifikáciu podrobností určitého údajového bodu v rámci určitého radu údajov.
      zbaliť

    Ako v Exceli presunúť y-ovú os?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.