Zavrieť

Porady

Môžem zamestnancovi vyplatiť nemocenské klasicky keď bol pri úraze pod vplyvom alkoholu?

Prosím o radu. Mám zamestnanca, ktorý si vo voľnom čase spôsobil úraz pod vplyvom alkoholu a je dlhodobo PN. Niekde som čítala, že v takomto prípade sa nevypláca nemocenské od zamestnávateľa v klasickej výške. Ako to prosím Vas je? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnávateľ neprepláca nemocenské poistenie, to pri vzniknutom nároku platí SP.
    Zamestnáv. prepláca max. prvých 10 KD náhradu príjmu.
    https://www.employment.gov.sk/sk/soc...-neschopnosti/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kika323 Zamestnancovi, ktorý si privodil dočasnú pracovnú neschopnosť sám, požitím alkoholu alebo v dôsledku zneužitia iných návykových látok, patrí náhrada príjmu iba vo výške polovice.

    Na túto klauzulu som sa chcela opýtať: môže mu zamestnávateľ dať náhradu príjmu tak ako normalne 25% a 55% alebo teda iba polovicu?
    VERONIKA6 Ak to zamestnávateľovi nevadí, že si spôsobil úraz pod vplyvom alkoholu, môže mu náhradu prvých 10 dní platiť "ako normálne".
    Tweety kedže je striktne uvedené, že patrí polovica, nemáš čo špekulovať
      zbaliť

    Môžem zamestnancovi vyplatiť nemocenské klasicky keď bol pri úraze pod vplyvom alkoholu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.