Zavrieť

Porady

davka v nezamestnanosti

Viete mi povedat, ci sa niekde urobila chyba?znamy bol dlhu dobu nezamestnany, poberal davku v nezamestnanosti, 1.4.2008 zacal podnikat ako zivnostnik, na podnikanie dostal prispevok z uradu prace vo vyske 90tisic a do dnesneho dna mu mesacne chodi davka v nezamestnanosti ako predtym.Je to spravne?nejak sa mi to nezda..dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svecova Pozri príspevok
    Viete mi povedat, ci sa niekde urobila chyba?znamy bol dlhu dobu nezamestnany, poberal davku v nezamestnanosti, 1.4.2008 zacal podnikat ako zivnostnik, na podnikanie dostal prispevok z uradu prace vo vyske 90tisic a do dnesneho dna mu mesacne chodi davka v nezamestnanosti ako predtym.Je to spravne?nejak sa mi to nezda..dakujem za odpoved
    v akej výške ? nie je to aktivačný príspevok?

    Občan, ktorý začal vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť a:
    · bol dlhodobo nezamestnaný,
    · pred začatím vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti mal zabezpečované základné životné podmienky.
    doba poskytovania – najviac 6 mesiacov
    Naposledy upravil veronikasad : 02.09.08 at 08:25

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    neviem ci ide o aktivacny prispevok, ale je v takej vyske ako davka v nezamestnanosti..neviete kde by som to zistila?

    alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

    alenka57
    Musíte to nahlásiť do SP, aby dávku zastavili, známy ju musí vrátiť, lebo zrejme úrad práce zabudol nahlásiť zmenu, že dotyčný už nie je nezamestnaný.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svecova Pozri príspevok
    neviem ci ide o aktivacny prispevok, ale je v takej vyske ako davka v nezamestnanosti..neviete kde by som to zistila?
    uved prosím výšku dávky. Dávka v nezamestnanosti sa vypláca 6 mesiacov, ty píšeš, že bol dlhú dobu nezamestnaný. Neide teda náhodou o dávky v hmotnej núdzi? Tie sa vyplácajú aj živnostníkom, pokial príjem rodiny nedosiahne stanovený príjem. Odkial mu chodia peniaze - zo socialnej poisťovne /tá vypláca dávku v nezamestnanosti/ alebo z ÚPSVaR ?

    davka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.