Zavrieť

Porady

Pridavky na dieta

Som studentkou VS v CR. Mam rozvedenych rodicov, pricom mojim zakonnym zastupcom je matka. Byt, v ktorom matka zije je napisany na mna. S nou vsak nemam dobre vztahy a tak som sa prestahovala k otcovi.
Napriek tomu ze trvale bydlisko mam u otca, matka (kedze je stale mojim zakonnym zastupcom) na mna dostava pridavky na dieta a taktiez nejake pridavky z prace. Da sa nejakym sposobom dosiahnut, aby som pridavky na dieta dostavala na svoj ucet? Vadi mi, ze matka ktora ma vidi raz za rok na mna dostava peniaze a pritom ma zivi otec. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    stanas
    Som studentkou VS v CR. Mam rozvedenych rodicov, pricom mojim zakonnym zastupcom je matka. Byt, v ktorom matka zije je napisany na mna. S nou vsak nemam dobre vztahy a tak som sa prestahovala k otcovi.
    Napriek tomu ze trvale bydlisko mam u otca, matka (kedze je stale mojim zakonnym zastupcom) na mna dostava pridavky na dieta a taktiez nejake pridavky z prace. Da sa nejakym sposobom dosiahnut, aby som pridavky na dieta dostavala na svoj ucet? Vadi mi, ze matka ktora ma vidi raz za rok na mna dostava peniaze a pritom ma zivi otec. Dakujem
    Podľa zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa a o zmene a doplnení
    zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení
    je v § 2 určená oprávnená osoba takto:
    §2
    Oprávnená osoba
    (1) Oprávnená osoba na uplatnenie nároku na prídavok je
    a) rodič nezaopatreného dieťaťa,
    b) osoba, ktorej je nezaopatrené dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe právoplatného rozhodnutia príslušného orgánu,1)
    c) plnoleté2) nezaopatrené dieťa,

    1. ak niet osoby uvedenej v písmene a),
    2. ak má upravenú vyživovaciu povinnosť od rodičov,
    3. ktoré uzavrelo manželstvo alebo
    4. ktorého manželstvo zaniklo.
    (2) Ak je viac oprávnených osôb a spĺňajú podmienky ustanovené týmto zákonom, prídavok na to isté dieťa patrí len jednej z nich.

    Doporučujem isť priamo na ÚPSVaR v mieste bydliska a tam požiadať o zmenu.

    stanas je offline (nepripojený) stanas

    stanas
    Vdaka. A mam ist na UPSVaR v mieste trvaleho bydliska mna, alebo matky-pretoze ona pobera davky z miesta jej trvaleho bydliska

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    stanas
    Vdaka. A mam ist na UPSVaR v mieste trvaleho bydliska mna, alebo matky-pretoze ona pobera davky z miesta jej trvaleho bydliska
    Tam, kde sa prídavky vyplácajú, lebo tam evidujú žiadosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.