Zavrieť

Porady

Sef nam berie pocas pracovnej doby mobilne telefony!

Dobry den,

chcem sa spytat na odborny nazor. Sef nam pocas pracovnej doby berie mobilne telefony. Pracujem na call centre jednej nemenovanej firmy. Je to normalne? Ma na to vobec pravo? Sedime s nim v jednej kancelarii a mobilne telefony su v jeho zasuvke v stole.

Dakujem za odpovede vopred
Usporiadat
gabiga gabiga

gabiga je offline (nepripojený) gabiga

pokial su to vase sukromne telefony, urcite nema na to pravo, ved nie ste v skole.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Súhlasím s gabiga, len ak chce od vás zamestnávateľ pracovný výkon, tak by ste v pracovnej dobe nemali mobilné telefóny používať, nakoľko vás platí zamestnávateľ za prácu a nie za súkromné telefonáty.
0 0
gabiga gabiga

gabiga je offline (nepripojený) gabiga

keby sme sli do krajnosti, mal by mat vypracovany vnutorny predpis schvaleny zastupcami zamestnancov (zatial som sa s tym nestretla) a mozno by som to klasifikovala ako porusovanie mojich prav a obmedzovanie slobody
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

hm, a co mam teda spravit. ako mu to povedat, aby z toho nevyvodil dosledky?
0 0
gabiga gabiga

gabiga je offline (nepripojený) gabiga

akych dosledkov sa bojis? to ze mu nedas telefon nie je ani porusenie pracovnej discipliny, ani dovod na vypoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
hm, a co mam teda spravit. ako mu to povedat, aby z toho nevyvodil dosledky?
dohodnúť sa so šéfom na kompromise - súkromný mobilný telefon budeš používať iba v nevyhnutných prípadoch a túto zásadu budeš rešpektovať
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

a co ak mi bude robit kvoli tomu neprijemnosti? ako ked som si chcel zobrat priepustku k lekarovi na 2 hodiny, nebudem ani citovat, co som si vsetko vypocul.
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

veronikasad Pozri príspevok
dohodnúť sa so šéfom na kompromise - súkromný mobilný telefon budeš používať iba v nevyhnutných prípadoch a túto zásadu budeš rešpektovať
toto je asi najschodnejsia cesta, no uz sme nieco podobne skusali. nic. potom bolo obdobie, kedy sme mobily nosili dokonca k ekonomke, ktora ma kancelariu asi 50metrov od nasej a boli zavrete v skrini. to je uz nonsens
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
a co ak mi bude robit kvoli tomu neprijemnosti? ako ked som si chcel zobrat priepustku k lekarovi na 2 hodiny, nebudem ani citovat, co som si vsetko vypocul.
Ako súvisí MT s priepustkou na lekárske vyšetrenie ?
Ak máš inú možnosť, nájdi si nového šéfa
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

veronikasad Pozri príspevok
Ako súvisí MT s priepustkou na lekárske vyšetrenie ?
Ak máš inú možnosť, nájdi si nového šéfa
no nesuvisi, tam je suvis s povahou (naladovostou) sefa. samozrejme, ze budem hladat noveho, ale zatial.... ono tato praca je celkom ok, len tie praktiky uz zo zasady su nejake cudne a nemuseli by byt, nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
no nesuvisi, tam je suvis s povahou (naladovostou) sefa. samozrejme, ze budem hladat noveho, ale zatial.... ono tato praca je celkom ok, len tie praktiky uz zo zasady su nejake cudne a nemuseli by byt, nie?
daj sa na podnikanie a budeš šéfom sám sebe ...

zažila som podobné praktiky a už by som sa nezamestnala. 6. rok robím na živnosť
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

veronikasad Pozri príspevok
daj sa na podnikanie a budeš šéfom sám sebe ...
haha, a ty si myslis, ze som nad tym neuvazoval. uz asi 3 roky nad tym tak s prestavkami premyslam. no stale sa k tomu neviem dopracovat. chyba vstupny kapital
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
haha, a ty si myslis, ze som nad tym neuvazoval. uz asi 3 roky nad tym tak s prestavkami premyslam. no stale sa k tomu neviem dopracovat. chyba vstupny kapital
nemusíš hneď začínať vo veľkom, taká dotácia z úradu práce nie je pre začiatok na zahodenie
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
gabiga Pozri príspevok
....nie je ani porusenie pracovnej discipliny, ani dovod na vypoved.
... toto by som netvrdil, pokiaľ nepoznám ich vnútorné predpisy (napr. pracovný poriadok). Známy pracuje na ostrovoch, a počas výkona práce tiež nesmú mať pri sebe mobilné telefóny, vlastné peniaze, a pod. a nesťažuje sa (je síce pravda, že mu ich šéf nezabavuje, ale aj oni dodržiavajú príkazy - napr. chodia do práce bez nich, resp. si ich uzatvárajú do svojich skriniek).
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

veronikasad Pozri príspevok
nemusíš hneď začínať vo veľkom, taká dotácia z úradu práce nie je pre začiatok na zahodenie
raz sa zapletiem s uradom a uz sa ich nezbavim. pocul som rozne historky ohladom tych dotacii. no ak by mi to niekto vysvetlil a ukazal kladny priklad, tak by som mozno zacal uvazovat. nemas nejaky link alebo... ?
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

Stefan2005 Pozri príspevok
... toto by som netvrdil, pokiaľ nepoznám ich vnútorné predpisy (napr. pracovný poriadok). Známy pracuje na ostrovoch, a počas výkona práce tiež nesmú mať pri sebe mobilné telefóny, vlastné peniaze, a pod. a nesťažuje sa (je síce pravda, že mu ich šéf nezabavuje, ale aj oni dodržiavajú príkazy - napr. chodia do práce bez nich, resp. si ich uzatvárajú do svojich skriniek).
v zmluve nic take namame. mame tam akurat tolko, ze nemozme pouzivat firemnu techniku na sukromne ucely.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
raz sa zapletiem s uradom a uz sa ich nezbavim. pocul som rozne historky ohladom tych dotacii. no ak by mi to niekto vysvetlil a ukazal kladny priklad, tak by som mozno zacal uvazovat. nemas nejaky link alebo... ?
Nestačí ti moja skúsenosť ? Účtovníctvo na živnosť robím 6. rok a fakt sa to nedá porovnať. Som pánom svojho času, zodpovedná za svoju prácu a "nálady šéfa ma už nevytočia ...
V čom chceš podnikať ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

businessman Pozri príspevok
v zmluve nic take namame. mame tam akurat tolko, ze nemozme pouzivat firemnu techniku na sukromne ucely.
skús sa na chvíľu vžiť do pozície šéfa a tvojho šéfa si predstav ako teba -svojho zamestnanca. Ako by si si správal ako šéf ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pod pojmom call-centrum si predstavujem služby svojim zákazníkom po telefóne - teda ak napr. telefonujem zo svojho MT súkromne, viem zároveň telefonovať aj so svojim zákazníkom? Podľa mňa aj iné profesie u nás (napr. šofér autobusu) majú zákaz používania MT pri výkone svojej práce, ale ani taký chirurg si neberie svoj MT na sálu .
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

veronikasad Pozri príspevok
Nestačí ti moja skúsenosť ? Účtovníctvo na živnosť robím 6. rok a fakt sa to nedá porovnať. Som pánom svojho času, zodpovedná za svoju prácu a "nálady šéfa ma už nevytočia ...
V čom chceš podnikať ?
moja vizia je, mala kancelaria, notas, stolicka, stol, nejake kvety - vstupna investicia. vsetko z toho mam (len office nie - nie je problem). internet a ideme na to. nejaka sprostredkovatelska cinnost, predaj nejakych databaz, pripadne nejaky eshop (ja viem, ze to nie je originalne, no to je ekonomicky najprijatelnejsie v sucasnosti). vyuzil by som aj svoju pocitacovu zdatnost presnejsie som sa zatial nezamyslal, nakolko som sa k tomu nedokazal zatial odhodlat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať