Zavrieť

Porady

Aké mini ihličnany do hrantíkov na zimu?

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, aké mini ihličnany, príp. stálozelené mini listnáče sa hodia do hrantíkov (dlhé 50cm)? Výška stromčekov, kríčkov max 50 cm, chcela by som to dať do okien na južnej strane (slniečko svieti od 11:00 do večera). Nejaké mrazuvzdorné ... ĎAKUJEM za rady, typy ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi v ktorej oblasti to budes mat vysadene, lebo v hrantiku je malo zeminy, ak pridu -20 stupnove mrazy, tak ti zamrznu korene, aj ked to bude stalozelene rastlina.

    Ja mam takto kruspan a zemolez na juhu Slovenska.
    Tuto zimu vydrzali bez problemov, vlanajsiu som ich pocas najvacsej zimy schovavala do lodzie a prikryvala.

    A nesmies zabudnut, ze aj v zime musia byt zalievane .... ale nie tak, aby zamrzla poda

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Do väčších kvetináčov môžeš zasadiť na jeseň druhy a odrody, ktoré majú prirodzene husté kratšie vetvičky, napr. smaragdovozelenú tuju západnú alebo strieborný cypruštek. No do hrantíkov je lepšie vysadiť jesenné trvalky kvitnúce v tomto období. Ako sú vresy, vresovce, chryzantémy, jesenné astry a rozchodníky. Dozdobiť výsadbu môžeš trvalkami s ozdobnými listami ako sú napr.zbehovce alebo brečtany.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Možno sú vyšľachtané nejaké nízke druhy. Ja som si vysadila každých 20 cm rovnaký druh, keď začali vyrastať, upravila som ich - zostrihala ako živý plot. Nepustila som ich až do výšky 50 cm, iba asi 25, mám ich na okne do ulice, je to S-V strana, aby tak nebolo vidno dnu. Mám ich asi 10 rokov, nevymrzli, obšas v zime nasneží, ak treba trochu polejem ak nemrze.
    Ostatné čo som nasadila do väčších kvetináčov vyrástli pekné stromčeky, asi 1,30 cm. Keby boli iba v zemi, sú ďaleko väčšie, tu nemajú korene dostatok miesta. Podľa mňa si môžeš kúpiť akékoľvek, aj zmes, kvôli nejednotnej farbe. Je to efektné, a nebudú mať rovnakú výšku.
    Na leto ich z okna skladám a dávam letničky. Stromčeky mám od jesene po letničky.

    Aké mini ihličnany do hrantíkov na zimu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.