Zavrieť

Porady

Mesačný odpis formy

Dobrý deň, prosím Vás má niekto skúsenosť ako stanoviť mesačný odpis na formu podľa §26 ods.7? Ročný odpis mi je jasný, mám stanovený počet výrobkov ktorý sa na forme vyrobí, ročný odpis vypočítam ako podiel vstupnej ceny a počtu výrobkov. V začiatkoch roka ešte neviem koľko výrobkov sa na forme vyrobí a neviem to ani nijakým spôsobom odhadnúť. A je niekedy dosť možné že sa nevyrobí ani jeden. Účtovať vôbec o mesačnom odpise? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V tomto prípade je podľa mňa UO=DO. Stanovím si počet výrobkov, koľko na forme vyrobím. Ide o predpokladanú dobu používania HM.

    Ten odhad by sa mal vedieť aspoň približne urobiť a zdôvodniť. Mala by existovať aspoň nejaká norma, alebo dodavateľ formy by mal určiť v dodacích podmienkach, koľko má daná forma na výrobu kapacitu. Veď človek nemôže kupovať mačku vo vreci.

    Mesačný odpis formy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.