Zavrieť

Porady

poradi mi niekto ako si vyrátať podiel na liste vlastníctva

Zdedila som podiely v horách a neviem vlastne koľko m2 mi patrí. Doteraz som sa o to nezaujímala ale sa mi naskytla možnosť podiel predať ale si neviem rady ako sa prepracovať k reálnym m2. Vlastnim 24/70. Celá parcela má 41 620 m2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    babkazuzka Pozri príspevok
    Zdedila som podiely v horách a neviem vlastne koľko m2 mi patrí. Doteraz som sa o to nezaujímala ale sa mi naskytla možnosť podiel predať ale si neviem rady ako sa prepracovať k reálnym m2. Vlastnim 24/70. Celá parcela má 41 620 m2
    1Dara Pozri príspevok
    41620 / 70 * 24 = 14269
    Treba si ale uvedomiť, že toto je len teoretické vlastníctvo daného počtu m2. V skutočnosti ti patrí 24/70-tin z každého cm štvorcového z celého pozemku. Nemôžeš si vyhradiť napr. na kraji pozemku 14269 m2 a povedať, že to sú tvoje.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    babkazuzka Pozri príspevok
    ja to nechcem brať do osobného vlastníctva, ja to chcem predať,
    Pokiaľ to nemáš oddelené = si spoluvlastníčka, majú ostatní predkupné právo (na to som myslel tým oddelením ).

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    babkazuzka Pozri príspevok
    chce to kupiť jeden z vlastníkov
    Jeden z tvojich spoluvlastníkov ?? - ideálny prípad(netreba geometrák, iba KPZ) ( ak máte blízku predstavu o cene )
    ešte neviem ako to dopadne všetko okolo toho je akési zahmlené.... ja tam totiž nebývam je mi to dosť vzdialené.... a nejaké ceny som zisťovala na internete, ale rada si nechám poradiť...

    poradi mi niekto ako si vyrátať podiel na liste vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.