Zavrieť

Porady

môže to zamestnávateľ?

dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom podmienok aké má známa v zamestnaní známa v strednom veku, pracuje v penzióne a má problémy so zamestnávateľom ktorý im nevytvára optimálne pracovné prostredie.
Keď pracuje na nočnej nemá príplatky,stravu má v podobe menu za 3,80 a zamestnávatel jej uhrádza 20% z toho za nadčasy takisto nemá príplatky.
riešil ich už aj inšpektorát a neúspešne je v strednom veku a rada, že po dlhej dobe vôbec nejaké zamestnanie našla preto sa bojí problémov.
Chcela by som sa opýtať na to aké je minimum na stravu čo musí uhrádzať takisto ako je to so sviatkami keď pracujete na smeny a krátky a dlhý týždeň.
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    scava, ak je vaša práca kvalitná, pouvažujte spolu s kolegami či sa radšej neosamostatníte a podmienky si potom budete klásť Vy a nebudú ich klásť Vám.
    Kvalita sa vždy presadí.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Osamostatniť → fakturovať mu odvedenú prácu. Samozrejme z toho osamostatnenia pre Vás vyplýva veľa povinností, výhod/ tie aj tak nemáte/ aj nevýhod, ale riešenie to určite je.

    Podľa toho lešenia predpokladám, že ste stavební robotníci. Alebo sa mýlim?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivanka29.8 Pozri príspevok
    dobrý deň,

    chcela by som sa informovať ohľadom podmienok aké má známa v zamestnaní známa v strednom veku, pracuje v penzióne a má problémy so zamestnávateľom ktorý im nevytvára optimálne pracovné prostredie.
    Keď pracuje na nočnej nemá príplatky,stravu má v podobe menu za 3,80 a zamestnávatel jej uhrádza 20% z toho za nadčasy takisto nemá príplatky.
    riešil ich už aj inšpektorát a neúspešne je v strednom veku a rada, že po dlhej dobe vôbec nejaké zamestnanie našla preto sa bojí problémov.
    Chcela by som sa opýtať na to aké je minimum na stravu čo musí uhrádzať takisto ako je to so sviatkami keď pracujete na smeny a krátky a dlhý týždeň.
    Ďakujem veľmi pekne
    Vyhľadaj si staršie témy so slovami príspevok zamestnávateľa na stravu, tam nájdeš všetko ohľadne stravy - kto má koľko platiť.

    Príplatok za prácu v noci - pozri zákonník práce § 123.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    To je bohužiaľ tak, že väčšina zamestnávateľov nedodržiava ZP a zamestnanec je radšej ticho, lebo je rád, že má zamestnanie.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    verkaz Pozri príspevok
    To je bohužiaľ tak, že väčšina zamestnávateľov nedodržiava ZP a zamestnanec je radšej ticho, lebo je rád, že má zamestnanie.
    Niekedy ti ani ticho nepomôže

    scava je offline (nepripojený) scava

    scava
    Zdravím môže my niekto poradiť, máme problém so zamestnávateľom a to konkrétne, vypláca nám mzdu na ruku bez podpisu a výpl.pásky,do SP odvádza len základnú mzdu,o účte v banke nechce ani počuť,dovolenkový a nemocenský priemer vôbec neberie do úvahy,neprepláca ani sviatky,školenia BP (pracujeme na lešení vlastnej výroby)vôbec ,všetky dokumenty a čo sa týka našich podpisov robí za nás čo nám ešte s úsmevom na tvári povie do očí,sme traja zamestnanci,ako ho môžme napadnúť alebo čo sa dá robiť aby sa spametal

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Majka - neviem čo bolo v mojom príspevku zábavné, ja som totiž cca rok držala hubu a krok a aj tak mi to nepomohlo - som čerstvo bez práce.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    willma Pozri príspevok
    Majka - neviem čo bolo v mojom príspevku zábavné, ja som totiž cca rok držala hubu a krok a aj tak mi to nepomohlo - som čerstvo bez práce.
    Myslela som, že to ticho bolo myslené ako žart. Nijako som sa Ťa nechcela dotknúť - veríš mi dúfam.

    A to ,že si bez práce - je mi naozaj ľúto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.