Zavrieť

Porady

Náhrada škôd pri poškodení auta zamestnancom

Dobrý deň,
mám dvoch šoférov, ktorý využívajú moje osobné vozidlá. Chcem sa spýtať, či existuje nejaká dohoda o nahradení škôd, ktoré spôsobia svojou jazdou. Myslím tým staršie osobné vozidlá, u ktorých nemám havarijnú poistku. Musí sa to riešiť cez poisťovňu alebo mi stačí nejaká dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlasta123 dalšia tvrdá realita slovenského podnikania
    vrámci šetrenia nepokladá za potrebné uzavrieť havarijnú piostku,asi z dôvodu že ja jedná o staršie autá,tu by si mohol dať do nákladov,kde si samozrejmne dáva všetky náklady spojené s ich prevádzkou,
    keby mal havarijne poistenie nemusel by zadávať takúto otázku
    prečo:
    poisťovňa by mu škodu preplatila,keby bola zavinemá šoférom samozrejme nie v plnej výške a on by mohol žiadať zamestanca o zaplatenie tohto rozdielu
    tekto to nemusí riešiť on ,ale hneď chce nahradiť plnú škodu od zamestnanca

    pred tým ako došlo k tejto škode ho asi vôbec nenapadlo,že môže nastať taká situácia

    takže hurá ako vyzrieť na zamestnancov,babo raď
    Shariza Predovšetkým sa mi nejedná o škodovú udalosť, ale o také banálne veci ako je napríklad poškodenie kolesa, pokryvenie diskov, ničenie interiéru... S takýmito škodami by som na poisťovňu určite nešla, pretože väčšinou tam je minimálna spoluúčasť 165e (podľa druhu poisťovne), a na čo by mi zamestnanec mal platiť takú veľkú čiastku, keď si na staršie auto zoženie lacnejšie disky a gumy alebo vnútorne spätné zrkadlo.... Trošku rozumu do podnikania
    Shariza Ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    Náhrada škôd pri poškodení auta zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.