Zavrieť

Porady

Ostrovčeky na cestách

Prosím Vás, vie mi niekto vysvetliť, na čo slúži ostrovček na ceste na priloženom obrázku?

Nástupné ostrovčeky napr. v BA viem pochopiť, ale prečo niekto dorobí ostrovček na rovnej ceste medzi dvomi obcami , to fakt neviem...
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    arizona Pozri príspevok
    Prosím Vás, vie mi niekto vysvetliť, na čo slúži ostrovček na ceste na priloženom obrázku?

    Nástupné ostrovčeky napr. v BA viem pochopiť, ale prečo niekto dorobí ostrovček na rovnej ceste medzi dvomi obcami , to fakt neviem...
    myslím si, že aby tie auta spomalili pri vchádzaní do dediny ....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Presne tak ako píše zvalik je to spomaľovacia bariéra vybudovaná preto aby vodič pri vchádzaní do obce spomalil.Možno ste ešte neboli v Rakúsku tam je skoro pred každou dedinou.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    To je zas dalsi priklad uplne amaterskej aplikacie niecoho, co sme odkudali "zo sveta". V Rakusku je ot sice pred kazdou dedinou, no prave v tom je problem - ze to nedavaju kade-tade, ale tam, kde to treba, teda priamo na uroven zaciatku obce. Navyse je to tam spravene tak, ako treba, teda nie len rovny ostrovcek, ale ako urcita "sikana", teda aby to fungovalo, musi byt umelo cesta zakrivena.

    U nas je bohuzial zvykom, ze sa podobne opatrenia realizuju tak, ze nehodovost naopak zvysuju.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Lenka*1 Pozri príspevok
    A nemoze to byt kvoli predbiehaniu? aby sa tomu zabranilo, kedze je tam zakruta...
    ... zrovna pred dvoma týždňami ma osobne predbiehal na podobnom mieste jeden (nechcem mu priradiť žiadne iný prívlastok) cez ľavý jazdný pruh...

    P.S. ... kedze je tam zákruta - mám dojem, že pred zákrutou je tabuľa označujúca koniec obmedzenia...

    220870 Pozri príspevok
    ...Možno ste ešte neboli v Rakúsku...
    V prípade arizony to asi neplatí ...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V prípade arizony to asi neplatí ...[/QUOTE]
    Nepozrel som kto zadáva tému.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ďakujem všetkým za odpovede.
    Ozaj ma to nenapadlo v súvise spomaliť pred dedinou.

    Ten ostrovček je tam asi tri mesiace a je tam veľmi veľa havárií (dosť ťažkých, aj smrteľných), kedy vodiči naletia na ten ostrovček...
    Takže neviem, či slúži tak ako má, zdalo by sa mi bezpečnejšie dať tam radšej radšej značku obmedzujúcu rýchlosť a nie prekážku na ceste...

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Ja pre zmenu nevidím ako dôvod znížiť rýchlosť aj keď je tam ostrovček, nakolko aj keby tam nebol nič iné ma neobmedzuje a ani ostrovček v znížení rýchlosti. Ak chceli znížiť rychlosť mali tam dať značku alebo prefabrikovaný spomaľovací prah s príslušným označením.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bobino38 Pozri príspevok
    Ja pre zmenu nevidím ako dôvod znížiť rýchlosť aj keď je tam ostrovček, nakolko aj keby tam nebol nič iné ma neobmedzuje a ani ostrovček v znížení rýchlosti. Ak chceli znížiť rychlosť mali tam dať značku alebo prefabrikovaný spomaľovací prah s príslušným označením.
    ... s týmto názorom súhlasím, ovšem nevieme, či predtým nie je tabuľa s obmedzením rýchlosti. V tomto prípade nejde ani tak o spomalovač, ale pravdepodobne o obmedzovač predbiehania - usudzujem na plnú čiaru pred zákrutou. Na danom mieste asi takto chceli dať väčší dôraz na zákaz predbiehania (ovšem ako som spomínal, pre niektorých exotov ani takáto zábrana nie je prekážkou)...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    tá zákruta nie je zas taká prudká, cesta je dosť široká
    Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:57

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    pred takým ostrovčekom MUSÍ BYŤ umiestnená značka zákaz predbiehania .

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    misomiso Pozri príspevok
    To je zas dalsi priklad uplne amaterskej aplikacie niecoho, co sme odkudali "zo sveta". V Rakusku je ot sice pred kazdou dedinou, no prave v tom je problem - ze to nedavaju kade-tade, ale tam, kde to treba, teda priamo na uroven zaciatku obce. Navyse je to tam spravene tak, ako treba, teda nie len rovny ostrovcek, ale ako urcita "sikana", teda aby to fungovalo, musi byt umelo cesta zakrivena.

    U nas je bohuzial zvykom, ze sa podobne opatrenia realizuju tak, ze nehodovost naopak zvysuju.
    Ako napr. superbezpečná rýchlosť v obci 50-tka .

    V Nemecku su také zony v uzavretých obciach kede sa jazdí max 30 km/h, nie su tam dopravne značky a platí tam prednosť v jazde sprava.

    lenže v Nemecku je okolo každej dediny sieť ciest a vyjazdy na 3-4 diaĺnice.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.