Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a dohoda o PČ

Jedna moja známa poberá zvýšený RP , dieťa ešte nemá dva roky. Teraz v lete sa jej naskytla príležitosť brigádovať na dohodu. Dohodu má uzatvorenú od 1.7.2010 do 25.7.2010. Podľa mňa má nárok na RP za tento mesiac!! Majiteľ ale chce, aby brigádovala aj v auguste a to od 3.8.2010 do 29.8.2010 čo by tiež mala nárok na RP. Na UPSVaR jej ale povedali že nemôže mať dohodu dvakrát u jedného zamestnávateľa, že mu pošlú kontrolu z inšpektorátu práce a ona príde o RP. Podľa mňa o RP nepríde lebo nárok na RP je aj vtedy, ak rodič spĺňa podmienky na priznanie RP len za čas kalendárneho mesiaca.
Je to takto alebo sa mýlim!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    evapau Pozri príspevok
    Jedna moja známa poberá zvýšený RP , dieťa ešte nemá dva roky. Teraz v lete sa jej naskytla príležitosť brigádovať na dohodu. Dohodu má uzatvorenú od 1.7.2010 do 25.7.2010. Podľa mňa má nárok na RP za tento mesiac!! Majiteľ ale chce, aby brigádovala aj v auguste a to od 3.8.2010 do 29.8.2010 čo by tiež mala nárok na RP. Na UPSVaR jej ale povedali že nemôže mať dohodu dvakrát u jedného zamestnávateľa, že mu pošlú kontrolu z inšpektorátu práce a ona príde o RP. Podľa mňa o RP nepríde lebo nárok na RP je aj vtedy, ak rodič spĺňa podmienky na priznanie RP len za čas kalendárneho mesiaca.
    Je to takto alebo sa mýlim!!!!!
    podľa mňa by mala mať nárok, pretože ak spĺňa aspoň 1 deň v mesiaci podmienky nároku na RP, má nárok na celý výšku RP v danom mesiaci

    ale nebolo by lepšie riešiť túto záležitosť napr. cez príkaznú zmluvu alebo zmluvu o dielo? na tieto zmluvy môže pracovať a zároveň poberať RP a mala by po starostiach s UPSVaR

    evapau je offline (nepripojený) evapau

    evapau
    Prosím vie mi niekto povedať, či môže čašníčka mať prikaznú zmluvu, aby to nemusela riešiť dohodou.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Prečo by nemohla mať dva krát dohodu u toho istého zamestnávateľa? Kde to zobrala úradníčka z UPSVAR.. tieto úradníčky sa správajú tak, ako by to išlo z ich peňaženky /vlastná skúsenosť/.. bežne sa to takto robí, dohoda sa vystavuje vždy nanovo v mesiaci..

    rodičovský príspevok a dohoda o PČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.