Zavrieť

Porady

Zuby

Včera mi po 2 injekciách napokon úspešne vytiahli "zub múdrosti", ktorý som mala vrastený až kdesi pri mandliach a korene ako kly... Od včera nemôžem otvoriť ústa, bolí ma celá sánka, lebo mi ju museli pridržiavať, nemôžem jesť, hovoriť a ako na potvoru dnes najviac zvoní telefón. Som napchatá Ibalginom 400, ale ani ten nezaberá, hlavne v noci je to zlé ...
Máte s tým nejakú skúsenosť? Poraďte, čím vyplachovať, dávať obklady - teplé - studené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Monča
    Včera mi po 2 injekciách napokon úspešne vytiahli "zub múdrosti", ktorý som mala vrastený až kdesi pri mandliach a korene ako kly... Od včera nemôžem otvoriť ústa, bolí ma celá sánka, lebo mi ju museli pridržiavať, nemôžem jesť, hovoriť a ako na potvoru dnes najviac zvoní telefón. Som napchatá Ibalginom 400, ale ani ten nezaberá, hlavne v noci je to zlé ...
    Máte s tým nejakú skúsenosť? Poraďte, čím vyplachovať, dávať obklady - teplé - studené?
    Moni, vydržať!!!!! Mňa takýto zákrok "poznačil" na takmer 10 dní. Postupne sa to bude zmierňovať. Bolo mi poradené vyplachovať repíkom, ale som to nerobila. A ak Ibalgin 400, tak mne zabrali 2 tb. Potom som to vymenila za Valetol.

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Mojej dcére takto vytrhli , lepšie povedané vyrezali, všetky štyri zuby múdrosti. Pri treťom odpadávala od strachu a bolesti v kresle, lebo injekcia jej nezabrala. Liečenie trvalo tiež asi 10 dní. Prvé dva dni prežila na Ibalgine, potom to už celkom išlo aj bez neho. Celú dobu liečenia prakticky nejedla a keď tak len polievky. Jej pomáhali studené obklady, takže vyťahovala z mrazničky čo našla také akurát do ruky. Prajem rýchle uzdravenie.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Nestrašte. Moju dcéru to čaká 25.5 jedna a 12.6. druhá osmička chirurgické odstránenie. Sme objednané na operačku, ešte jej ani nerastú. To je fakt také hrozné? A keď si predstavím, že ju to čaká s hornými trojkami, ktoré jej nemajú kam vyrásť, začína mi byť ťažko. A potom jej ešte asi budú lámať hornú čeľusť....má ju vraj malú. Už teraz má v puse kovovú konštrukciu, ktorá jej zväčšovala sánku a ak to bude málo, tak lámanie...brrrrrrrrr

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Sany
    Nestrašte. Moju dcéru to čaká 25.5 jedna a 12.6. druhá osmička chirurgické odstránenie. Sme objednané na operačku, ešte jej ani nerastú. To je fakt také hrozné? A keď si predstavím, že ju to čaká s hornými trojkami, ktoré jej nemajú kam vyrásť, začína mi byť ťažko. A potom jej ešte asi budú lámať hornú čeľusť....má ju vraj malú. Už teraz má v puse kovovú konštrukciu, ktorá jej zväčšovala sánku a ak to bude málo, tak lámanie...brrrrrrrrr
    Toto vyzerá na spoločnú dcéru
    Ale vážne, nie je to také hrozné. Aj my čakáme čo bude s hornými trojkami. Možno jej pôjdu von kolmo My máme zatiaľ "vypľúvací" a "papulienku" tiež rozťahujeme. A lámanie hornej čeľuste som odmietla. To nie, bude mať teda o pár zubov menej. Aj ja existujem bez dvojok /horných/ už 100 rokov /nikdy si to okrem zubára nik nevšimol/ a zato som sa vydala

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Pepa
    Moni, vydržať!!!!! Mňa takýto zákrok "poznačil" na takmer 10 dní. Postupne sa to bude zmierňovať. Bolo mi poradené vyplachovať repíkom, ale som to nerobila. A ak Ibalgin 400, tak mne zabrali 2 tb. Potom som to vymenila za Valetol.
    Sestre vôbec nevyšiel zub múdrosti a bolo treba narezať ďasno. Najprv musela ísť na stomat. chirurgiu, narezali jej ďasno a vyplnili tampónom, aby sa ďasno nestiahlo. Keďže bol piatok, pekne celý víkend chodila na pohotovosť na výmenu, naposledy jej lekár už len vybral a povedal, že sa to pekne hojí a netreba s tým nič robiť. Na druhý deň musela nabehnúť k svojej doktorke, lebo sa jej to parádne zapálilo. Teraz jej ten zúbok vyrastá a doktorka ju utešuje, že akonáhle vylezie, hneď jej ho vytrhne. Pekné vyhliadky, že?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Tak baby, moja dcéra /26 rokov/ nemala, nemá a ani už nebude mať všetky 5 a 8.
    Takže 5 má mliečne.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    Do budúcnosti. Každý z nás je jedinečný ako pacient a aj lekári sú tiež jedineční. Možno mám šťastie že v rodine mám zubného lekára. Mne vytiahol zub múdrosti ale aj ďalšiu 8 bez problémov u mňa. Uvedomme si, že extrakcia zuba je zásah do organizmu. Prirovnanie = zlomenina.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavel9
    Do budúcnosti. Každý z nás je jedinečný ako pacient a aj lekári sú tiež jedineční. Možno mám šťastie že v rodine mám zubného lekára. Mne vytiahol zub múdrosti ale aj ďalšiu 8 bez problémov u mňa. Uvedomme si, že extrakcia zuba je zásah do organizmu. Prirovnanie = zlomenina.
    Mňa by zaujímalo, prečo sa im hovorí zuby múdrosti, keď sú to najhoršie aké môžeme mať. Ešte ani nevylezú a už sú chrobačné.:p

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Tweety
    Mňa by zaujímalo, prečo sa im hovorí zuby múdrosti, keď sú to najhoršie aké môžeme mať. Ešte ani nevylezú a už sú chrobačné.:p

    no predsa, keď už ich máme, aby sme vedeli, že už sme moc múdrí

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara
    no predsa, aby sme vedeli, že už sme moc múdrí
    No chápala som to tiež tak, ale chcela som počuť aj iné názory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.