Zavrieť

Porady

Herňa / Kaviareň

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať pokial si chcem otvorit Kaviareň/Automatovu hernu ? Myslim vsetky legislativne postupy, kde na aky urad sa s akou ziadostou mam obratit aby som si mohol otvorit prevadzku.
Vopred Vam za rady Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    fullstatic Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť, vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať pokial si chcem otvorit Kaviareň/Automatovu hernu ? Myslim vsetky legislativne postupy, kde na aky urad sa s akou ziadostou mam obratit aby som si mohol otvorit prevadzku.
    Vopred Vam za rady Dakujem.
    Musíš mať určite Osvedčenie na viazanú živnosť : pohostinské služby
    Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení (obsahuje toto) : Prevádzkovanie nevýherných automatov a nevýherných hier
    Prevádzkovanie výherných hier

    Podnikať môžeš ako FO alebo PO (výhodnejšia forma je SRO)
    Pri elektronickom podaní do OR aj na živnostenský úrad sa dá krásne ušetriť na poplatkoch

    fullstatic je offline (nepripojený) fullstatic

    fullstatic
    Dakujem, toto uz mam, srocka je zalozena s prislusnymi predmetmi podnikania, skor ma zaujima co vsetko to obnasa potom, ked mam uz aj priestor. Teda kde koho o co poziadat, mestky urad o hernu alebo nevjem, vlastne ma zaujima cela legislativa okolo otvorenia prevadzky, treba davat nieco na hygienu,prevadzkovy poriadok (ako to ma vyzerat) miestny urad alebo nevjem.
    Naposledy upravil fullstatic : 15.08.12 at 15:55

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    priestor musi byt skolaudovany na ucel na aky sa bude vyuzivat...
    licenciu za automaty plati prevadzovatel (asi ich budes mat od inej firmy,nie?)

    fullstatic je offline (nepripojený) fullstatic

    fullstatic
    priestor bol skolaudovaný ako obchodné (prevádzkové) priestory. Automaty niesu problem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Paula Pre rodinu závisláka asi áno
    blavaciko @Paula... moja svagrina mina peniaze na vselijaky material potrebny na handmade vyrobky (take co kupis napr. na sashe) a v zivote nic nevytvorila... zakazeme aj tieto predajne? Pokial ti to vadi az tak moc, spis peticiu, zatial to nie je protizakonne
    fullstatic Nevjem preco by malo nieco mne vadit, sme sa v niecom nepochopili ?
      zbaliť

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pre istotu sa spytaj na hygiene ci nemusia byt skolaudovane ako bar, zvyknu s tym mat problem kvoli automatom, ak tam pracuju premoralizovane pracovnicky

    inak je vsetko take iste ako pri hocijakom inom bare

    fullstatic je offline (nepripojený) fullstatic

    fullstatic
    A ake su tie potrebne legislativne kroky pri inom bare ?. Zjednodusim otazku. Zariadim si prevadzku, co dalej ? Kam treba aky list / povolenie / ziadost adresovat ?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    uf, fullstatic... tisickrat na porade riesena otazka co vsetko musis splnat pri otvoreni baru... skus pouzit trosku vyhladavanie...

    len zopar veci (v poradi v akom ma napadli, nie nutne takto vybavovat)
    zivnost (FO alebo firma)
    navsteva hygieny
    poziarny technik
    revizia elektroinstalacie
    kolaudacia na spravny ucel
    ohlasenie otvaracich hodin (resp. schvalenie - podla VZN obce/mesta/mestskej casti)
    najomna zmluva
    odvoz odpadu
    privod energii (elektrina, voda)
    nahlasenie bankoveho uctu danovemu uradu (ak vyuzivas bankovy ucet)
    registracna pokladnica - prijimanie platieb v hotovosti
    licencia na predaj alkoholu od colneho uradu

    samozrejme zmluvy s prevadzkovatelmi automatov - tu daj pozor, niektori to robia tak, ze ty im vlastne davas do podnajmu napr. 5m2 priestoru, na ktorom su automaty. daj pozor, aby si v najomnej zmluve nemal podnajom zakazany, resp. dodatkom ho treba povolit pre vybrane subjekty

    je toho naozaj urcite viac... radim v dobrom, prehladaj poradu, naozaj sa to tu riesilo mnohokrat predtym...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.