Zavrieť

Porady

vyplatenie zisku v POHODE

Ahojte poradaci, moj sef si chce vyplatit zisk z predchadzajucich obdobi, taha sa to od roku 92, zaroven je vo firme ako aj zamestnanec, pracujem v pohode, zistila som ze sa to navoli uz priamo vo vytvorenej mzde ale neviem kde, prosim ma s tym niekto skusenost ? A zaroven netusim kde by som mohla najst za predosle obdobia, ci sa v danom roku zdanovalo, odvadzali odvody...z vyplatenych ziskov. Prosim kto ma s tym skusenost ? Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. vyplatený podiel na zisku nemá nič spoločné so mzdou
    2. potrebuješ zápis z VZ, že sa vyplácajú podiely s rozpisom podľa rokov (nezabudnúť, na úhradu strát, ak boli a tvorbu rf - ale ten mal byť tvorený hneď, takže to by malo byť o.k.)
    3. odvody z podielov na zisku neboli. Čo sa týka zdaňovania, pozri si zákon o dani z príjmov.....od 2004 sa nezdaňujú, predtým to bolo rôzne....

    Lollla je offline (nepripojený) Lollla

    Lollla
    tak ze to robis tak, ze urobis zapis a poslu sa mu peniaze na ucet... a to je cele ? Myslela som si ze mu to dam do mzdy....ako iny prijem ...Velmi pekne dakujem

    Lollla je offline (nepripojený) Lollla

    Lollla
    prosim ta mozem sa este spytat, preuctujem stratu, cize ponizim zisk, a tento rok mu to vyplatim, on si buduci rok spravi danove priznanie ako fyz. osoba a potom to musi zdanit ? Ta sumu, co si chce vyplatit sa sklada z viacerých rokov : 1996, 97, 98, 99, 2000 a 2001 dokopy to je 60 000 Eur. Alebo je pre mna lepsie mu to vyplatit napr. od predu...cize napr.rok 2010 ...nerozumiem tomu, kedy to ma zdanit a kedy nie. Velmi pekne dakujeeeeeeeeeeeeeem

    vyplatenie zisku v POHODE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.