Zavrieť

Porady

zivnost+sro

Uz niekolko dni citam na porade temy tykajuce sa mojho problemu - konatel v sro. Kedze z prispevkov nie som stale dost "mudra", rozhodla som sa pridat temu, v nadeji, ze mi niekto poradi.
Novozalozena sro - dvaja spolocnici a zaroven konatelia. Obaja maju aj zivnosti, kde si riadne platia odvody. V sro vykonavaju funkcie konatelov na zaklade zmluvy o vykone funkcie konatela - bezodplatne (aby sa vyhli odvodom, ktore si uz platia ako zivnostnici). Sro nema ziadnych zamestnancov, ale riadne fakturuje sluzby+predaj tovaru (vsetky cinnosti vykonavaju konatelia).
Otazka - moze takto fungovat sro (bez zamestnancov - vela som na porade citala o zavislej praci)?
Dopredu vdaka za rady!!!
Naposledy upravil Dav : 05.09.09 at 10:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    ano moze takto sro fungovat. Ja mam sro. Sro nema zamestnancov, sme tam dvaja konatelia a zaroven aj spolocnici. Nie sme zamestnani v nasej sro a dokonca my ani nepoberame odmenu za konatelstvo. Jeden konatel je absolutne nezamestnany tam padom a ja som zamestnanec inej firmy. A podnikame. Je to tak ok. Ja som sa uz tiez na to pytala na porade
    ..ty ako konatel aj ked niesi zamestnana konas za firmu aby firma robila cinnosti ktore jej privadzaju zisk..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bolacka Pozri príspevok
    ano moze takto sro fungovat. Ja mam sro. Sro nema zamestnancov, sme tam dvaja konatelia a zaroven aj spolocnici. Nie sme zamestnani v nasej sro a dokonca my ani nepoberame odmenu za konatelstvo. Jeden konatel je absolutne nezamestnany tam padom a ja som zamestnanec inej firmy. A podnikame. Je to tak ok. Ja som sa uz tiez na to pytala na porade
    ..ty ako konatel aj ked niesi zamestnana konas za firmu aby firma robila cinnosti ktore jej privadzaju zisk..
    z čoho nezamestnaný konatel bez príjmu žije ?

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    nezamestnany konatel mal pred sro zivnost, cize prijmy mal a ako vacsina Slovakov ich hned neminul..
    ..A nezamestnany konatel zije z toho co sa mu prideli ako zisk spolocnikovi po danovom priznani

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Aj ja sa pripájam k tejto téme. Prosím, Vás aj ja mam tento problém, mám jednoosobovú sro, som konateľ(zároveň spoločník). Momentálne som zamestnanec sro,ale prišiel som nato že ako zamestnanec: pracujem ako tesár + dokončovacie práce na stavbách atď.v nej musím dodržiavať zákony aj o bezpečnosti práce čiže ďalšie výdavky za preventívky, revízie strojov (vrtačka, brúsky atď). Chcem sa spýtať čí si môžem urobiť živnosť na FO a preúčtovávať niektoré práce na sro? ďakujem za pomoc.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    zlatko7979 Pozri príspevok
    Aj ja sa pripájam k tejto téme. Prosím, Vás aj ja mam tento problém, mám jednoosobovú sro, som konateľ(zároveň spoločník). Momentálne som zamestnanec sro,ale prišiel som nato že ako zamestnanec: pracujem ako tesár + dokončovacie práce na stavbách atď.v nej musím dodržiavať zákony aj o bezpečnosti práce čiže ďalšie vý davky za preventívky, revízie strojov (vrtačka, brúsky atď). Chcem sa spýtať čí si môžem urobiť živnosť na FO a preúčtovávať niektoré práce na sro? ďakujem za pomoc.
    Také prípady, keď živnostník je spoločníkom v s.r.o., pričom aj predmet podnikania majú zhodný, je pomerne bežný. Keďže sa jedná o dva podnikateľské subjekty, môžu medzi sebou si aj fakturovať vzájomné dodávky tovarov alebo služieb.

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Dušan díky moc, len som sa chcel ujasniť, čí je to správne aby som nemal potom opletačky s DÚ. A chcel by som sa ťa ešte spýtať - ak teda budem pracovať ako SZČO pod sro tak má sro nejaké povinnosti voči SZČO? díky moc si mi pomohol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.