Zavrieť

Porady

Mzdy

Dobrý deň, potrebovala by som ,,rýchlokurz´´ mzdového účtovníctva. Nie som mzdová účtovníčka, ale v práci mi momentálne túto úlohu pridelili a tak sa zaúčam. Ide o firmu s.r.o. ktorá má okolo 70 zamestnancov. Pracujem v softipe, čo by až taký problém nebol. Zatiaľ sa v programe orientujem veľmi dobre. Potrebovala by som nejaké informácie čo treba zaslať na zdravotnú poisťovňu a sociálnu poisťovňu po výplatnom termíne, keď sú výplaty vyplatené a treba len zaslať výkazy do poisťovní. Ďalej sa chcem spýtať na PN-ky. Čo presne treba zasielať na sociálku a na zdravotnú? Prosím o základné informácie, jednoduchý postup aspoň zatiaľ, na čo nezabudnúť, čomu sa vyvarovať, než sa do toho dostanem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Doporučujem publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka, príp. zakúpiť si aj staršie čísla.

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...mzkfJ9hgubxmzw

    tiež zaplatiť si prístup do DRAKa na Porade.

    Otázky, ktoré si položila, sú na Porade rozoberané x-krát. Si nováčikom, keď sa naučíš pracovať s vyhladávaním nájdeš odpoveď na všetky položené otázky. Ak budeš mať konkrétny problém - pýtaj sa...
    Bohužiaľ naša mzdová účtovníčka bola manželka majiteľa, s ktorým sa narýchlo rozviedli a preto tam teraz nie je nikto kto by nám to všetko vysvetlil. Dávame to dokopy len s našou účtovníčkou...Ja som predtým robila len podklady

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Do poisťovní výkazy a na daňový úrad mesačný prehľad o dani.
    PN - do zdravotnej prerušenie poistenia,začiatok od 1. dňa PN, ukončenie posledný deň PN. Do sociálky od 11 dňa PN odniesť kladenku . Potvrdenia o príjme od toho roku netreba predkladať, iba na požiadanie. Taktiež odniesť do SP prechod mesiacov a ukončenie maródky. Najlepšie by bolo, keby Ti poradili v SP, ktoré kolónky tlačiva vypĺňaš. A všetko si foť a dávaj potvrdiť prevzatie.
    veronikasad Do SP už len elektronicky - bez ohľadu na počet zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.