Zavrieť

Porady

5 komentárov     zbaliť
lujza.j 3,5m ides v kuse použiť?
nevedia mi prísť na meno áno v kuse :-)
korela Nenapísal si, o aký dom ide. Ak ide o panelák, o akú sústavu ide. Sú paneláky, ktoré majú výťahy aj s balkónikmi na medziposchodiach. Keby sa každé dvere na balkónikoch otvorili a zacúvali by ste tam, stačilo by aj do samotného výťahu nakoniec, tak by ste to mali v pohode vyniesť, aj keď schodisko nemá zrkadlo.
Ak by išlo o iný bytový dom, napíš aký. Už ste to skúšali, či iba predpokladáte?
nevedia mi prísť na meno ešte len predpokladáme, pravdepodobne to pôjde asi len oknom, uvidím, vyskúšam a dám vedieť
...
korela Pokiaľ to nemáte z granitu, mramoru, tak to vytrepete aj oknom. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Trebárs lanom cez balkón/okno.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nevedia mi prísť na meno Fúha, má to svoju váhu takže neviem ako by sa to ťahalo :-(
    lubko6394 Vždy lepšie ako rozrezať a potom lepiť. Ale dá sa aj tak že nad okno dať kladku... ale je treba 2-násobnú dĺžku lana
    Ferdosondo Žeby rukami?
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nepíšeš o dôvodoch, prečo by to nemalo ísť. Výťahom to očividne nepôjde. Po schodoch sa nevykrútiš? Doska má relatívne šikovné rozmery, šírka nie je veľká. Ponad zábradlie a tak. Darmo tu teoretizuješ, ak to nepôjde po schodoch, musíš vymyslieť iné riešenie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nevedia mi prísť na meno no rozrezať by sme to určite nechceli a 60 kg sme ešte cez okno neťahali, dosť veľký kus je to, ja že či neexistuje nejaká servisná firma, výškové práce a tak...
    jslancik vravím o schodoch, či máte iba výťah? Ak sa ti nechce trepať po schodoch so 60 kg doskou/resp. nemá ti s tým kto pomôcť, zavolaj si dvoch robošov, ktorí si radi zarobia po 5€. Lepšie ako pár stoviek za nejaké "výškové práce".
    nevedia mi prísť na meno cez schody sa určite nevytočíš, keby sa to takto jednoducho dalo ako ty vravíš že hore po schodoch, tak sem určite nepíšem.....už s 2,5 metrovými plátmi to bolo po schodoch s vytočením len tak tak...budem musieť to inak riešiť
    erik555 ked nechces rezat, tak jedine cez okno...uz ako inak?
    jslancik 2,5m pláty čoho? SDK? ten bol raz tak široký. Ale veď urob ako myslíš. Na tvojom mieste by som najprv vyskúšal štandardné riešenie. Len aby si potom väčšie problémy nemal s manipuláciou v byte. Aj keď pôjdeš cez kuch. okno.
    command no s 3 metrovou doskou sirokou 60 cm sa musis cez schody otocit aj keby nechces len jeden musi ist co najvyssie a druhy co najnizsie tahal som 2 metrovu skrinku aj gauc po schodoch na 3 poschodie a nebol problem. Nepises ci mate vytah ak nie tak po schodoch bez problemov 4 m platna isla jak nic. Samozrejme zalezi aj na schodisku niektore su robene tak ze nie je medzi nimi diera cize idu schody vedla seba tam nemas inaksiu moznost ako vonkjskom to vytiahnut.
    mareko Prečo by to nešlo. Presne dosku 3 m na 60 cm mi vyniesli dvaja z firmy "a jeto!" túto etapu zvládli bez problémov, no pri ďalšej etape (vyrezávanie otvorov) ju polámali, tak pre všeobecný úspech museli kúpiť a vyniesť novú. Dalo sa bez problémov. Samozrejme sa nebudeš vytáčať na šírku schodiska ale cez zrkadlo na výšku.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tak isto, ako do bytu na prvom, druhom...štvrtom, piatom...desiatom.

    Ale ono to by chcelo pohnúť aj rozumom a nie iba prstokladom po klávesnici.
    jslancik "mam rad" ynteligentov, co najprv najdu milion dovodov, preco sa to nebude dat. Bez toho, aby to vobec vyskusali. Pridem, vyskusam, uvidim. Ak to nepojde, musim to riesit inak. Nejedna sa o ziadne nezvratne operacie.

    Ako dostať 3,5 metrovú kuchynskú pracovnú dosku do bytu na treťom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.