Zavrieť

Porady

rozchodenie blogu na web stranke

Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi nevie nahodou niekto poradit s mojim web-om. Pokusam sa rozchodit BLOG a moje CMS mi vypisuje totok:
Pro ctenare vaseho Blogu pro pridani komentare, musite specifikovat cestu k verejne slozce na vasem serveru. Musite take zajistit zpristupneni verejne slozky pro zapis a nastaveni administrace pro spravu komentaru. Prosim kontaktujte vaseho weboveho poskytovatele pro ziskani detailu o ceste k zpristupneni zapisu do slozky.

No a ked som kontaktoval prevadzkovaatela webu, odpisal mi totok: veskere potrebne informace zjiskate vypisem phpinfo().
Prikaz staci vlozit do rootu Vaseho webu.


no a kedze som obycajny uzivatel, neviem kam mam napisat tento prikaz....

ak sa najde dobraa dusa, ktora mi poradi, budem jej velmi povdacny.

vdaka





Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    do hlavneho adresara, kde mas nakopirovane vsetky subory a adresare (inak sa to nazyva aj root) potrebne k chodu webu, este nakopiruj tento subor, co je v prilohe (samozrejme rozbal ho a nakopiruj). Potom chod na svoj web a zadaj adresu http://tvoja_adresa.sk/info.php a uvidis info o php, co je spustene, rozne cesty atd ...

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    Ty Fero11,
    sice mi to info.php funguje, ale aj tak tym hodnotam vacsinou nerozumiem, nevies mi poradit, ktora hodnota je ta spravna? respektive aky je nazov hodnoty, ktoru tam mam hladat? aby som mohol zadat cestu, nakolko tych moznosti podla vypisu je vela, ktora by mala byt ta spravna.........

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ja nepoznam ten CMS, ale to co pises, ze Pro ctenare vaseho Blogu pro pridani komentare, musite specifikovat cestu k verejne slozce na vasem serveru. Musite take zajistit zpristupneni verejne slozky pro zapis a nastaveni administrace pro spravu komentaru. Prosim kontaktujte vaseho weboveho poskytovatele pro ziskani detailu o ceste k zpristupneni zapisu do slozky.
    zrejme je pre ten blog nejaky konfiguracny subor a tam mas nastavit cestu na hlavny adresar. Potom pre ten adresar musis nastavit atributy, predpokladam, ze na 755 (t.j. aby si ty mohol vsetko a ostatny citat a vykonavat). alebo 777 aby mohol kazdy vsetko
    Inak ako som uz napisal, nepoznam CMS, ale podla chyby co si napisal to vyzera na toto co som napisal ja
    Myslim, ze phpinfo() ti ani k tomu netrebalo

    rozchodenie blogu na web stranke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.