Zavrieť

Porady

krátkodobý majetok alebo materiál?

Zdravím Vás a prosím o radu:
pracujem v strojárskej firme, účtovník je externý a v PÚ účtuje spôsobom B. Konatelia chcú odo mňa vedenie skladového hospodárstva, čisto len pre ich informáciu, aby vedeli, čo máme a čo nie. Neviem sa vymotať z definícií......
1. ak kúpime napr. vŕtačku za 70 Eur, doba použiteľnosti je dlhšia ako rok, ale nespĺňa cenovú požiadavku 1700 Eur, je to teda krátkodobý majetok a nejde na sklad, ale iba do evidencie krátkodobého majetku?
2. ak k tej vŕtačke z času načas nakupujeme vrtáky cca za 5 až 20 eur za kus, je to pomocný materiál a môžem to zaevidovať na sklad a potom do spotreby alebo sa to rieši inak?
3. môžeme si urobiť internú smernicu, v ktorej by sme stanovili cenovú hranicu medzi tým, čo dáme ako krátkodobý majetok a čo na sklad? napr. nejaký prístroj za 30 eur - podľa definícií som našla, že nástroje a náradia sú pomocný materiál, ale neviem, či mám k tomu urobiť skladovú kartu - asi nie, lebo to používame keď sa ide na servis a pod., skôr sa mi vidí lepšia možnosť zaevidovať to ako krátkodobý majetok. Ale čo je správne?
Ďakujem za každú radu. G.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    krátkodobý majetok alebo materiál?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.