Zavrieť

Porady

povinnoť podania daňového priznania r. 2012, mamina pracujúca na dohodu, mimo TPP?

Dobrý deň,


momentálne som od 1.5.2012 na rodičovskej dovolenke,(dcera práve - dovŕšila 1 rok).
od 1.8 do 1.12.2012 pracujem na dohodu o pracovnej cinnosti, odmena netto cca 800 eur, so spoločnosťou mimo svojhu pôvodného TPP .

Okrem toho som dostala mimoriadnu odmenu v ďalšej spolocnosti vo vyske netto 3975,2 eur, ktorá je tiež mimo pôvodneho TPP.

VO februári som predala hnuteľný majetok vozidlo.

Rada by som sa opýtala, či
- mi vzniká povinnosť podať daňové priznanie ? predpokladám, že áno.
- povinnosť podania má môj pôvodný zamestnávateľ , ak mu samozrejme dodám, všetky potrebné dokumenty ?
- alebo vzniká táto povinnosť mne ako zamestancovi na rodičovskej dovolenke?
- či sa na mňa vzťahu aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia ?
- prípadne aké ďalšie povinnosti mi z legislatívneho pohľadu ešte vznikajú.

Ďakujem
J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jkiska Pozri príspevok
    Dobrý deň,


    momentálne som od 1.5.2012 na rodičovskej dovolenke,(dcera práve - dovŕšila 1 rok).
    od 1.8 do 1.12.2012 pracujem na dohodu o pracovnej cinnosti, odmena netto cca 800 eur, so spoločnosťou mimo svojhu pôvodného TPP .

    Okrem toho som dostala mimoriadnu odmenu v ďalšej spolocnosti vo vyske netto 3975,2 eur, ktorá je tiež mimo pôvodneho TPP.

    VO februári som predala hnuteľný majetok vozidlo.

    Rada by som sa opýtala, či
    - mi vzniká povinnosť podať daňové priznanie ? predpokladám, že áno.
    - povinnosť podania má môj pôvodný zamestnávateľ , ak mu samozrejme dodám, všetky potrebné dokumenty ?
    - alebo vzniká táto povinnosť mne ako zamestancovi na rodičovskej dovolenke?
    - či sa na mňa vzťahu aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia ?
    - prípadne aké ďalšie povinnosti mi z legislatívneho pohľadu ešte vznikajú.

    Ďakujem
    J.
    Máš povinnosť podania DP,nemôžeš požiadať zamestnáv. o RZD, pretože máš aj iné príjmy ako len zo ZČ.

    povinnoť podania daňového priznania r. 2012, mamina pracujúca na dohodu, mimo TPP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.