Zavrieť

Porady

Zadrzanie mzdy

Dobry den,

chcela by som poradit v jednej veci. Pracovala som pre jednu telekomunikacnu spolocnost. Este v septembri som davala na reklamaciu MT,kde jeho vizualny stav bol ok,co som podpisala aj ja a aj zakaznicka. Jedna sa o to, ze MT sa vratil,ze je obity roh a mechanicky poskodeny a jeho oprava by stala 320eur, s cim zakaznicka nesuhlasila. Spolocnost jej napisala,ze si to ma vyriesit dana predajna. Odomna teraz pozaduju, aby som zaplatila danu opravu a ked som to odmietla, pretoze uz viac nesiel mojimi rukami, tak mi povedali, ze mi zadrzia vyplatu. Je to mozne? Moze takto zamestnavatel postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka114 je offline (nepripojený) Katka114

    Katka114
    dobre,ale ak budu odo mna vymahat nahradu skody,tak by mi mali bezprostredne dokazat,ze to bola len moja vina,nie?Lebo odchadzal v poriadku,podpisala som to aj ja aj zakaznik,a uz nesiel mojimi rukami. K poskodeniu mohlo prist v servise.

    Katka114 je offline (nepripojený) Katka114

    Katka114
    ved jasne,tak som to nemyslela,len som chcela vediet,ze ako postupovat,kedze mi to chcu hodit na krk a priamy dokaz nemaju...a dakujem za radu...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mzdu ti musia vyplatiť vo výplatnom termíne.. ak nevyplatia, stačí sa obrátiť na inšpektorát práce, oni ti to už vybavia..:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.