Zavrieť

Porady

kde vkladat peniaze

poprosil by som o radu ,mám možnosť si mesačne odložiť 600 € a už fakt neviem či ich mám vkladať na termin.uč. alebo nejake fondy, už som toho hodne prečítal , ale ešte by som bral zopár rád
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ivodrno Pozri príspevok
    poprosil by som o radu ,mám možnosť si mesačne odložiť 600 € a už fakt neviem či ich mám vkladať na termin.uč. alebo nejake fondy, už som toho hodne prečítal , ale ešte by som bral zopár rád
    Žeby som Ti poslal číslo účtu ?

    Sorry , ale nedalo sa ináč ...

    lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

    rada idem do detailov vecí lijana1
    Fondy neodporúčam hlavne teraz n tejto ekonomickej situácii. Dá sa tam síce lepšie zarobiť,ale je to velmi rizikové.Záleží na tom, akú dlhú dobu ich nebudeš potrebovať.Termínované účty si treba prerátať o kolko sa Ti vklad zhodnotí, kolko zaplatíš za vedenie účtu, kolko je dan zo zisku a inflácia. Ja by som si otvorila účet stavebného sporenia ale tam je predpoklad sporenia šesť rokov.Popozeraj ponuky bánk a rozhodni sa

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ivodrno Pozri príspevok
    no ja som myslel na takých 5 rokov, ale nad tým stavebným som tiež už uvažoval
    Ako stavebko je super, ale tam to musíš optimalizovať aby sa naozaj oplatilo. Zvyčajne sa tam nahodí max. možná výška z ktorej ti dajú štátnu prémiu, to navyše je zhodnotené len cca 2% úrokom ročne a to sa moc nevyplatí.
    Takže len časť z tých peňazí a zvyšok, čo ja viem asi by som to šupla na termiňak ak ich nepotrebuješ ( mbank má teraz nejaké zaujímavé vklady 3% ) a vyčkala by som kým sa čosi zaujímavé nevyskytne na finančnom trhu.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    v podstate súhlasím so xanti, ale neviem, či by som si zvolila mbank. Skôr nejakú, čo je dlhšie na trhu (slovenskom)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.