Zavrieť

Porady

Kto má zaplatiť nedoplatok poistného úrazového poistenia ?

​Zdravím všetkých,
potrebujem poradiť v takejto veci.Manžel má rizikové povolanie a má uzatvorenú životnú poistku so sporením. Tá však nemá dobré krytia a plnenia úrazov, tak nám sprostredkovateľka poradila založiť si ešte jednu poistku - čiste len úrazovú. Nakoľko má ale vysoké mesačné platby za životnú poistku, tak sme sa dohodli, že najprv požiada o jej úpravu a poníženie platieb a až následne sa založí úrazovka. Aby manžel nemusel vymeškávať znovu z práce,tak ho požiadala, aby jej popredu podpísal vyplnenú novú zmluvu - bez dátumu, a ona ju potom ako dôjde k zmenám na tej prvej, pošle aj s aktuálnym dátumom poisťovni. Aké však bolo naše prekvapenie, keď v priebehu nasledujúceho mesiaca došli z novej poisťovne poukážky k platbám a oznámenie o uzatvorení zmluvy. Ihneď som volala sprostredkovateľke a žiadala som ju o vysvetlenie, prečo je nová zmluva už otvorená, keď sme sa jasne dohodli na tom, že to bude aktuálne až po uznanej úprave prvej poistky. Upokojila ma, že to nemám vôbec platiť a ani si toho všímať, že takáto za prvé obdobie nezaplatená poistka zanikne sama. Týmto mala byť celá vec vyriešená. Po dvoch rokoch však došlo manželovi oznámenie o nedoplatku úrazového poistenia z vymáhačskej spoločnosti aj s výzvou o úhrade. Opäť som v zápätí volala sprostredkovateľke, tá sa nad poisťovňou a jej konaním pohoršovala.Oznámila mi, že im zašle dopis a jeho kópiu nám - nič sme však neobdržali. Tomuto je už mesiac a my stále nemáme informácie o jej postupe.
Potrebujeme poradiť, či je teda právo na našej strane, alebo či budeme musieť tento nedoplatok zaplatiť my ? Ak áno, tak je to teda voči nám riadne nefér.
​Ďakujeme vopred za vaše rady
Naposledy upravil lexy : 23.05.13 at 08:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž či je to nefér - to je ozaj diskutabilné. v prvom rade je to bohužiaľ manželova chyba. Pretože ak niekto podpíše zmluvu - a spolieha sa, že ten druhý dodrží sľub - je to jeho vina. Takéto niečo by som urobila len vtedy, ak niekomu verím na 100% - ak ho naozaj dobre poznám.
    Ale zase môže mať sprostredkovateľka pravdu o tom zániku ... Samozrejme - treba overiť - pozrieť do poistných podmienok a zmluvných dojednaní - či to tam je ( ak sa vôbec nezaplatí ani prvé poistné - čo nasleduje) .
    Z tvojho vyjadrenia vidím, že ste ich vôbec nečítali !!

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    anka_p, Dav
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0
    Katy a R Lexy - neviem, čo sa ti zdá nevhodné na mojej odpovedi - fakty sú fakty. Inak odpoveď nájdeš vo všeobecných poist . podmienkach (ani si sa pýtať nemusela)
    lexy Keď niekomu odpisujem, tak sa mu snažím poradiť, a nie mudrovať

    Kto má zaplatiť nedoplatok poistného úrazového poistenia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.