Zavrieť

Porady

Ako nastaviť "vzorec" na postupnosť čísel

Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to?
Vďaka
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
Ja by som nastavila formát buniek...
Formát buniek - Vlastné
do kolonky typ uvedieš: #"/2011"
- kde mriežka znamená číslo a to, čo je v úvodzovkách, je nemenné
- prípadne môžeš dať miesto mriežky nuly (napr.: 000"/2011" ak chceš, aby ti zobrazovalo napr. 012/2011)
- potom stačí v bunkách uvádzať len číslo a to čo máš vo formáte v úvodzovkách ti vkladá automaticky
Naposledy upravil mirpo : 04.02.11 at 08:34 Dôvod: príloha

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Lucinka951 Pozri príspevok
Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to?
Vďaka
V stlpci A si napíš číslo a v stlpci B si daj vzorec =A1&"/2010" a potom stlpec A skry.

Alebo použi vzorec =TEXT(ROW(A1);"0")&"/2010"

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa blondy
vzorec síce neviem, ale rozdeľ si to do dvoch buniek, v prvej len číslo 1 a lomítko s rokom do vedľajšej bunky. prvú bunku budeš poťahovať myšou ... a druhú kopírovať.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Lucinka951 Pozri príspevok
Neviem ako nastaviť vzorec na následnú postupnosť čísel. (V normále to funguje, že napíšeš prvé číslo a potom len potiahneš myšou a doplní sa to viem, ale ja mám za tým číslom aj lomítko a kalendárny rok, napr.:"/2000")Potrebujem vytlačiť na lepky čísla od 1 do 20 000 lenže musí tam byť aj kalendárny rok (1/2000, 2/2000...100/2000), Formát mám nastavený na tie lepky aj vo worde aj v exceli, ale nejak s tým neviem pohnúť. Už som to raz vyrábala, ale dlho som to už nerobila, tak som to aj zabudla. potrebujem aby som to nemusela manuálne vpisovať každé číslo, resp. len dopĺňať rok, ako to robím zatiaľ doteraz.Zatiaľ som neprišla na inú možnosť ako si napísať prvé číslo a potom to rozťahať. Následne vložiť do prvého /rok, potom ctrl+c a ctrl+v do každej bunky, ale to by som robila večne.Ale chýba mi tam "/kalendarny rok". Keď ho tam dám zväčšuje sa mi rok a nie číslo pred lomítkom. Ako na to?
Vďaka
NEviem, prečo to nechce kopírovaním spraviť postupnosť, ani po tom nebudem pátrať, ale poradím ti postup, ako si to jednoducho vytvoriť.

Napíš najprv postupne do riadkov čísla 1, 2, a tieto skopíruj pod seba postupne až po 20 000. Potom do vedľajšieho stĺpca (bunkyB1) napíš vzorec "=concatenate(A1;"/2000")" a tento vzorec skopíruj do všetkých riadkov. V druhom stĺpci dostaneš text 1/2000, 2/2000, 3/2000 ..... Označ si všetkých 20 000 buniek v stĺpci B, daj Copy nastav sa na bunku A1 a daj Paste Special (Prilepiť špeciálne) a vyber možnosť Values (či slovensky Hodnoty). Stĺpec B potom môžeš vymazať.

Ako nastaviť "vzorec" na postupnosť čísel

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.