Zavrieť

Porady

Nedozretá fazuľa

Ahojte všetci, urodilo sa mi strašne veľa fazule, ale neuschla - nedozrela.
Chcem Vás poprosiť o radu, čo s ňou. Počula som, že ju treba vylúskať a takú mäkkú zamraziť. Ďakujem dopredu za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    klaura
    Ahojte všetci, urodilo sa mi strašne veľa fazule, ale neuschla - nedozrela.
    Chcem Vás poprosiť o radu, čo s ňou. Počula som, že ju treba vylúskať a takú mäkkú zamraziť. Ďakujem dopredu za rady.
    Moja mama to bežne tak robí, dokonca ona oberá tú fazuľu ešte keď je nedozretá. Potom to len rozdelí do sáčkov a šup s tým do mrazničky. Do ďalšej sezóny to v pohode vydrží. Netreba blanšírovať alebo predvárať. Fazuľa sa omnoho skôr uvarí a je vynikajúca aj na chuť(akurát dnes na obed z nej sľúbila uvariť prívarok)

    Irenna je offline (nepripojený) Irenna

    Irenna
    Ja mávam podobný problém. Uvarila som túto fazuľu z údeným kolenom, veľa
    fazule a dala zmraziť do plastových škatuliek. Keď som nevedela rýchlo čo variť mala som hotový polotovar na fazuľovicu. Doteraz som nepriľla na to prešo mi tá fazuľa nechce všas dozrieť.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Vylúskať, sušiť na slniečku - najlepšie na hlbokom koláčovom plechu, občas potriasť.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Irenna,ja aby mi fazuľa dozrela vždy povyťahujem korene zo zeme,tým pádom listy opadnú a struky dozrejú,samozrejme keď niektoré nestihnú dozrieť,alebo je zlé počasie tiež dávam fazuľu do mraziaku.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Vylúskať, nesušiť, zamraziť. Varenie jednoduchšie - netreba upravovať pred varením.

    Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

    Lucuš
    Ja to tiž tak robím, vylúskam a dám do mrazáku ale keď chcem aby mi dozrela vylúskanú dám na plech a dám k oboku /sklobetónu/ a ona sa krásne vysuší.
    Tak skús.

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    Už je všetka v mrazáku, už som ju aj varila a je oveľa lepšia ako vysušená. Na budúci rok oberám nedozretú. ďakujem :-)

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Zdravim všetkých.
    Trochu oživím tému.Tiež sa mi urodilo viac fazule a veľa nedozrelo a chcel by som sa spýtať,či sa môže zamraziť a potom aj konzumovať nedozretá fazuľa so zelených luskov,ktorá je aj vnútri samotnej fazuľky zelená.
    Ďakujem.Prikladám foto
    IMG_20171031_141024.jpg  
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettylou radšej nie, inak riskuješ, bruchabôľ
    peterkos2 Pardon,zabudol som napísať že sa bude po rozmrazení tepelne spracovávať
    Tweety Ak by si prečîtal tu uvedené prispevky, tak správnu odpoveď už vieš
    peterkos2 Nedozretá môže byť aj napoly suchá-ja som napísal konkrétne- nedozretá zo zelených luskov a vo vnútri fazulky zelená podľa obrázku-príspevky vždy čítam,taký dement zas niesom.Len či to zelené nieje podobná záležitosť ako napríklad pri zemiakoch.Toť vše
    babka - ježibabka Veď má fazuľky už pekne vyvinuté, tak prečo by sa nemohla konzumovať? Samozrejme, že môže. A je veľmi chutná
    peterkos2 Ďakuem.Tak zajtra sa na to vrhnem.Už som rozmýšľal, že to vyhodím-niektoré lusky majú 30cm
    vicktor Vsak mrazene lusky predavaju v supermarketoch, Ci sa skonzumuju lusky s nedozretymi fazulkami spolu alebo len vyluskane fazulky by na bruchabol malo mat rovnaky ucinok/neucinok.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.