Zavrieť

Porady

prijatá zákazka

Zdravím vás. Chcel by som sa informovať ako si zabezpečiť platobnú schopnosť. Vyberať 50% zálohu + žiadať vinkuláciu na celú sumu. Kto má skúsenosti v stavebníctve nech mi poradí ako to mám najlepšie urobiť, zabezpečiť si peniaze. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    To ti ťažko poradiť...sú rôzne možnosti, ale ani tie ti nezaručia vždy 100 % získanie peňazí... ... na Slovensku je to proste tak

    Neviem, či nájdeš firmu, ktorá by ti dobrovoľne vinkulovala cenu v tvoj prospech...

    Aj keď ti zaplatia zálohu, nikde nemáš istotu, že ti zvyšok doplatia načas...

    Málokto ti zaplatí celkovú cenu vopred...

    Je to vždy individuálne ... klient od klienta.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Ja osobne riešim tak, že zakázka do 5.000,-Sk je splatná v hotovosti a najneskôr v den dokončenia zakázky...samo, ešte individuálne zvažujem (aj keď je to smutné), lebo klienta pozná niekto ďalší a do uší sa ti tiež donesie všeličo...
    Pri väčších zákazkach a hlavne keď je to pre mňa nový klient, tak záloha minimálne 30 % z celkovej ceny...v prípade že plním zakázku v dlhšom časovom horizonte, tak priebežne klient platí zálohovo už cca vykonané služby...atď...atď...atď...

    Je to strašne individuálne...a aj napriek tomu mám ja klientov, ktorí mi visia napríklad od 08/2007 ešte nejaké peniažky a podobne...

    Proste na Slovensku je to tak

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    ...to aby sa používali dokumentárne akreditívy aj pri vnútroštátnom obchode...

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    rickman Pozri príspevok
    ...to aby sa používali dokumentárne akreditívy aj pri vnútroštátnom obchode...


    Myslím, že na Slovákov by bolo aj to márne...a hlavne, keď naša samotná legislatíva nahráva viac dlžníkom, ako veriteľom

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Jakže márne?
    A jakže mimo témy??
    A jakže za to máš ešte aj súhlas a ocenenie???

    Hroznééé

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    rickman Pozri príspevok
    Jakže márne?
    A jakže mimo témy??
    A jakže za to máš ešte aj súhlas a ocenenie???

    Hroznééé
    Lebo...na Slovensku je to tak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.